Kezdőoldal » Otthon » Kert » Olyan 3/4-ed hektáros területh...

Olyan 3/4-ed hektáros területhez mennyi glialka totális gyomirtót vegyek?

Figyelt kérdés

Mert találtam különböző kiszerelésekben, de nem tudom hogy melyiket válasszam.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. nov. 18. 08:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyüzemi dózis 3-5 liter per hektár.
2017. nov. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ugyanezzel a hatóanyaggal, de más név alatt találsz sokkal olcsóbbat is.
2017. nov. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Így van, a Glialka literje 3500 körül van, én meg 2000 alatt szoktam gyomirtót venni. Ugyanúgy glifozát, ugyanolyan töménységben, ugyanúgy hat, csak fele pénzért.


De nem a területet kell gyomirtózni, hanem a gyomokat. A glifozát a leveleken szívódik fel, ezt számításba kell venni.

A dózis attól függ, hogy milyen gyomokra akarod használni.

Ha csak tarack van, arra már több mint elég a 3 l/ha, de a kétszikű évelőkre, bokrokra kell az 5 l/ha. És természetesen, ha a kiválasztott szer nem tartalmaz tapadásfokozót, akkor ezt is kell venned.

Most akarod csinálni? Mert ez már nem minden növény esetében megy. Aminek lehullottak/lefagytak a levelei, az már nem tudja felvenni a szert. Ha a levelek egy része még megvan, akkor arányosan emelt dózissal még megoldható.

Viszont a hűvös idő miatt lassú lesz a hatás, legalább egy hónap. Tehát vagy szántás, vagy gyomirtózás. Vagy idén gyomirtó, tavasszal szántás, de az már nem olyan jó.

Az is probléma lehet, hogy mostanában egész nap nem szokott felszáradni a harmat, a hideg és párás levegő miatt.

2017. nov. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!