Kezdőoldal » Otthon » Kert » Begóniát lehet cserében...

Begóniát lehet cserében lépcsőházban teleltetni, és ha igen, akkor mire célszerű figyelni?

Figyelt kérdés

Nem szedtem fel a hagymáját, hanem cserépben teleltetem. Kérdésem az, h. lépcsőházban (üveghez közelebb, de fekvésénél fogva kevésbé fényes helyen) át lehet-e teleltetni. És ha igen, akkor mire kell ügyelni.


Társasházi lépcsőházról van szó. Nem fűtött ez a budapesti társasházi lépcsőház, de azért kb. 10 fok van szerintem, a kiválasztott teleltetési helyen.


Előre is köszi!



2017. nov. 18. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:

"mire célszerű figyelni?"


Hogy el ne lopják.

:)

2017. nov. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
bocsi, *cserében = cserépben:-)
2017. nov. 18. 10:45
 3/7 A kérdező kommentje:

okés, ez a veszély nem áll fenn:-) de amúgy jogos felvetés.


más javaslat esetleg?

2017. nov. 18. 10:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet huzatban és fűtőtest mellett sem. Locsolni ritkán kell. Azt viszont vedd figyelembe, hogy az új szabály szerint a lépcsőházban semmit nem szabad tárolni, tűzvédelmi okokból. Tudom, hogy sokan mégis ezt teszik, csak készülj fel arra, hogy szólnak, vagy ha hatóság szól, büntethetnek is érte.
2017. nov. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne locsold, ne legyen hidegben, huzatban!

Aztán tavasszal majd kiderül, hogy kihajt e, mert a leggondosabb teleltetés mellett is előfordul, hogy megadja magát.

2017. nov. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat, hasznosak.


Huzat nem nagyon lesz a lépcsőházban.


Esetleg, ha 100 %-ra akarok menni, felszedjem inkább a hagymákat?


De erre nincs időm és macerás nekem, inkább hagynám a lépcsőházban teleltetni.


Lépcsőház: úgy tudom, h. lehet növény, de elegendő helyet ki kell hagyni a közlekedésre (100-120 cm?) Erről tudtok vmit?


Köszi!

2017. nov. 18. 14:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Hagymás begónia nincs, csak gumós. :)


0-15 fok között tökéletes a hőmérséklet, ha nincs levél, fény sem kell és öntözni sem kell, esetleg havonta egy nagyon picit nedvesíteni, de ez sem feltétel. Földben egy rövid időn át még egy kisebb fagy sem fogja károsítani, mert a föld megvédi.

Ha nem száradnak le a szárak, akkor is jó így, de akkor némi öntözés is szükséges. Viszont csak nagyon mérsékelt lehet, és minél hidegebb van, annál kevésbé kapjon vizet.

Én szoktam begóniákat (nem gumósakat) átteleltetni olyan világos helyen, ahol télen néha csak 2 fok van. Régebben gumósak is teleltek át ott.


Lépcsőházban is lehetnek növények, de csak bizonyos helyeken.

A közlekedő utak esetében 1,1 m-en, a mentésre és füstelvezetésre szolgáló ablakok esetében 1 m-en kívül kívül lehetnek a növények.

De még a közlekedő utakon is lehet növény, viszont csak 1,95 m fölött lehet a legalsó alkatrész. (A 2 m-es tűzoltó majd behúzza a nyakát. :)


Részletes leírás és ábrák:

[link]

2017. nov. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!