Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez helyes állítás igaz?...

Ez helyes állítás igaz? Végülis logikus?

Figyelt kérdés

Ferde felületre (pl. nyeregtető) nem esik több eső mint az esési irányra merőleges felületre. Ugyanannyi esik rá, annyi hogy egyik esőcsepp később érkezik le mint a másik.


Van erre valami feltétel, hogy mennyi vizet tárolhatok a telkemen, területemen?


2017. nov. 20. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Értem, értem csak föl nem foghatom.

Tehát: egy lapostetőre több eső esik, mint egy hasonló területű nyeregtetőre. Rajzold le.

2017. nov. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Pont hogy ugyanannyi esik mindkettőre, holott a ferde felületet nagyobb.


[link]


Tegyük fel hogy totál merőlegesen esik rá az eső. Egységnyi területre ugyanannyi esőcsepp jut...


Hülyeség így ezen gondolkodni tudom, de csak számolgathatok magamnak hozamot.

2017. nov. 20. 18:24
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagy vonalakban ugyanannyi esik.

Hiába ferde a tető, az ég nem ferde. :) Ott ugyanolyan mennyiségű esőcsepp keletkezik egy vízszintes felület felett is, mint egy ferde felület felett. Csak annyi történik, hogy a szél miatt a nyeregtető egyik oldalára több esik, mint sík felületre esne, a másik oldalára kevesebb, de összességében csak az számít, hogy mekkora a vízszintes felület.

(Nagy nyári viharok esetén előfordulhat, hogy ez változik, de azért alapvetően nagy különbséget nem fogsz tapasztalni.)


Bármennyi vizet tárolhatsz, nem kell engedélyeztetni sem.

2017. nov. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!