Kezdőoldal » Otthon » Kert » Málnát ültethetek szobában...

Málnát ültethetek szobában ideiglenesen?

Figyelt kérdés
Napok óta a szobában, vízben van a gyökere, 30 cm szárral. Ha elültetem a lakásban, majd mikor ajánlott kiültetni akkor kiültetem a kertbe, azzal nem ártok neki, van hátránya?

2017. dec. 3. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Van hátránya! El fog pusztulni!
2017. dec. 4. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, ha nem ültetem el addig mig nem ajánlott és vizben marad a szobában?
2017. dec. 4. 05:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Már "aludnia" kellene, hűvös "száraz" helyen.

Ehelyett meleg vizes helyen van.

Én a helyedben kiültetném most, aztán vagy lesz belőle valami vagy nem. De legalább lesz esélye, mert a szobában tuti tönkremegy.

2017. dec. 4. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. dec. 4. 09:05
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs kizárva, hogy a gyökere máris elpusztult a vízben. Elég sok növény van, aminek 1 nap a maximum, amit kibír víz alatt.

Miért nem tetted ki egyből a kertbe?

Lehet, hogy a meleg szobában beindult, lecsökkent a fagytűrő képessége. De még mindig az a legjobb, hogy vízből azonnal kivenni, egy kis földet tenni a gyökerekre, zacskóban, aztán védett helyen, de szabadban tartani a kiültetésig. Pl. fűtetlen sufni, vagy ilyesmi. (Fagyban nem szabad ültetni semmit.)

2017. dec. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Most hozták nekem, sajnálnám ha elpusztulna, köszönöm!
2017. dec. 4. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!