Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért nyíltak ki a krókuszok?...

Miért nyíltak ki a krókuszok? Az enyhe tél az oka?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy miért, de az összes krókusz hagyma fejlődésnek indult és levelet növesztett, pedig december vége van. A hagymákat OBI-bán vettem és még ugyanabban a hónapban vagyis októberben kiültettem őket a kertbe. Tegnap vettem észre a leveleiket. Átültettem őket cserépbe és behoztam a lakásba őket, fényes helyre az ablakba. Féltem, hogy kifagynak, ha jön egy nagy fagy. Rendesen gyökeret növesztettek és szárat is, viszont nem virágzik. Rosszul tettem, hogy behoztam a lakásba őket? Kifagytak volna ha jön egy nagyon hideg időszak? Virágozhat bent? Fény sok éri őket az ablakban.

2017. dec. 29. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Minek kellett kiszedni a földböl öket? A krókuszok éppen azért kora tavaszi virágok, mert nem árt nekik a fagy.
2017. dec. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen rosszul tetted, a krókuszok nem fagynak el kint sem.

Most már hagyd bent őket amíg levirágoznak.

2017. dec. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Féltem, hogy kifagynak a fejlődésben lévő hagymái, ha hirtelen érte volna őket a napokban egy keményebb fagy, ezért behoztam a hagymákat a lakásba. Ezek szerint rosszul tettem...:(
2017. dec. 29. 10:40
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ha elvirágzik utána mit tegyek velük?
2017. dec. 29. 10:43
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Ha levirágoztak, tavasz elején ültesd őket vissza a földbe és ne háborgasd többet :-)
2017. dec. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

ne tavasszal.

majd ősszel kell.

ami tavasszal virágzik, annak ősszel ültetjük ki a hagymáját.

ami őszi virágzású, annak a hagymáját meg tavasszal.

meg vannak, amiket fel sem kell szedni, de ez most itt pont nem számít, mivel már kiszedted. :)

2017. dec. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%

Teljesen mindegy nekik, hogy mikor ülteted ki őket. Azért szokták ősszel, mert akkor a nyár folyamán lehet másra használni a helyet, vagy legalább kapálni, hogy ne gyomosodjon.

Azért is mindegy az időpont, mert elég valószínűtlen, hogy jövőre is virágozzanak. A meleg lakás nem alkalmas nekik, az elégtelen életfeltételek miatt gyorsan leszáradnak a levelek, mielőtt még feltölthetnék a készleteiket, amiket a hagymák a virág és a levelek kinevelésére fordítottak. A kiásással a gyökerek túlnyomó részét is levágtad, tehát most elhasználják a készleteiket, aztán egy egészen apró, nem virágzóképes hagyma fogja várni a jövő évet.

Szóval, amint leszáradtak a levelek, akkor vagy dobd ki őket, vagy mielőbb tedd hideg, fagymentes helyre cserepestől. Öntözni nem kell.

Kb. 2-3 év múlva megint virágzanak.


Ha kint hagyod, akkor a -25 se ártott volna nekik. Ők erre vannak kitalálva.

2017. dec. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!