Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerintetek is hülyeség amit...

Szerintetek is hülyeség amit gondolok?

Figyelt kérdés

Nos, anyumék szerint az ötletem/ünk úgy hülyeség ahogyan van. Barátom apjának van egy bigecse. Ez egy oylan hely ahol xy méretű földterületek vannak kimérve és konyhakerti növényeket termesztenek. Középen van néha egy bungaló a szerszámoknak. Fúrót vagy ásott kúttal öntözhetőek. Áram nincs, város messze van.

A bevezető után rátérek a lényegre. Ez 4 lánc (aki tudja m² az írja le kérem szépen) földterület. Évek óta nem volt művelve gyalogakác, és szamárkóró van kint. Ez irtható sarló,kasza, és balta kombóval. Szántani kell, és lehet vetni. Hétvégente meg diák meló mellet kapálni. Nekem kevés már a konyhakertünk 20x20m talán. Azért nem akarják,hogy csináljam mert kezdetben sok pénz. Nyáron rengeteget dolgozom Reggel 8-tól este 6-7-ig is akár. Ha valamelyik nap hamarabb szabadulok itthon dolgozok. Betonozok stb. De én akarnám csinálni mert nem rossz dolog ezt csinálni.

Szerintetek ha megvan a földművelő eszközeim hozzá (dikkelő->toli kapa,kaparók,kapa,gereblye,ásó,lapát,háti 20l-es permetező,szaktudás) mennyi pénz lesz ez így? Tökére gondolok, hogy ebból mennyi kell? Szerintem egy 20-as elég lesz kezdetben. 2 naponta kijárni öntözni. Úgy gondolom teljesen vállalható dolog. Szerintetek? Köszönöm a válaszokat.



#mezőgazdaság #bigecs #földművelés.
2017. dec. 30. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdésedet.

Ha a költségek érdekelnek: Talán az egyetlen nagyobb beruházás egy benzinmotoros szivattyú a kúthoz és az öntözéshez a csövek kiépítése.

A jófogáson 20 000 körül indulnak az elfogadhatónak látszó szivattyúk.

Ehhez jönnek a mindenféle csövek, csatlakozók igény szerint.


Egy induló trágyázás. Ehhez a legjobb egy tehénistállóból kérni anyagot (a boltiak a nyomába sem érnek), nekem a kb 3 szákot, amit használok évente örömmel adják (a szállítás azonban költség).

A gaz kiirtása a leírásod szerint egy nagyobb feladat, ahhoz családi összefogás, vagy fogadott ember is kellhet. (esetleg gyomirtó)

A leírtak alapján a 20 000 beugró elég vékonynak tűnik.

20X20 m-es konyhakert is elég nagy feladat szépen megcsinálni tanulás és diákmunka mellett. Ha értesz hozzá és van gyakorlatod akkor is a két kert kezelése igen jelentős feladat. Gondold végig a szervezést. Ha meg tudod csinálni, akkor rajta

2017. dec. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A gazolást megoldom, 1 hónap alatt csak megleszek?! Igen istállótrágya az kell (100Ft/m3) Arra gondoltam,hogy maga az elképzelés hülyeség? Mármint,hogy 16-17 évesen ilyenre vállalkozom? Szerintem kezdetek jó lesz az a pumpás kút, először szerintem megnézem működik-e suli és meló mellet az elképzelés. Esetleg a terményt lehet eladni és azt vissz forgatni?!
2017. dec. 30. 20:39
 3/10 anonim ***** válasza:

Szeretnélek bátorítani. Egy próbát megér. Nekem a 10X10-es kert locsolása még szivattyúval is macera, de ez személy és talaj függő.

Én kertbolond vagyok. Sajnos az a tapasztalatom, hogy egy-egy kimaradt öntözés gazalás nagyon megbosszulja magát, márpedig meló mellett kimarad ez-az egy év alatt.

2017. dec. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én annyira ilyen mindenes Budapest*zi vagyok,hogy még a kertöntözőt is magamnak csináltam :D szeretek így önállóan kitalálni, és megvalósítani. Ha érdekel rakok linket.

https://www.youtube.com/watch?v=TfqkbUs5Uzc&app=desktop

2017. dec. 30. 21:14
 5/10 anonim ***** válasza:

Annyi biztos, hogy jobb esetben is csak pár 10 ezer forint bevételed lesz csak.

Lehúzol 10-11 órát diákmunkával, és majd még este 2-3 órát gondozod a kertet? 1-2 hét múlva olyan leszel, mint a mosott sz*r.

2017. dec. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nagyon dicséretes, hogy sokat dolgozol meg kedved is van hozzá, de diákmunka mellett nem javaslom.

A neten egymásnak teljesen ellentmondó adatok vannak arról, hogy mekkora egy lánc. (Ha konkrétan érdekel, bemész a földhivatalba, egy papír kitöltése fejében ingyen megmondják, hogy egy adott terület hány m2.)

Az ilyen telkek általában 1000 m2 körüli nagyságrendben szoktak lenni. Azaz, ha nem volna szó diákmunkáról, nyugodtan meg tudnád művelni. Viszont így nem érdemes belekezdeni, hogy egyedül vagy a munkára. A mezőgazdaság nem olyan, hogy akkor csinálod, amikor időd van. Akkor kell, amikor szükséges. Különben túl nagyra nő benne a gyom, és akkor már tízszer annyi munka, negyede eredménnyel. De ha pont esős idő van akkor, amikor ráérsz, akkor nem tudod kapálni, aztán meg már késő lesz.

Szóval, kellene egy társ (családtag), aki dolgozik akkor, amikor te nem tudsz.

Egy ekkora földhöz már kellene valami gépesítés is, legalább egy használt 4 LE körüli rotációs kapa, úgy 50-ért.

Ha nem adsz is el semmit, akkor is termelhetnél a család számára 100 E Ft értéket, vagy még el is lehetne adni dolgokat ezen felül. Ha sokkal több időd lenne rá. De így nem sok hasznot tudnál kihozni belőle.


Ha nem valami nagyon száraz föld, akkor nem feltétel a kétnaponkénti öntözés. Én régebben, mikor nem volt kutam, teljesen öntözés nélkül termeltem. Jelenleg eladásra is megy, de most se tudok minden öntözni. Amit tudok, azt száraz időben heti 1-2 alkalommal, csepegtető szalaggal. Ha leszámítjuk az esős időt, amikor nem kell öntözni, akkor marad évi 5-10, esetleg 15 öntözés, és szép árum van általában.

Amit a videón művelsz öntözés gyanánt, azt még nézni is rossz. Teljesen összetömöríted így a földet, ami levegőtlen lesz, másrészt pillanatok alatt kiszárad, a hajszálgyökerek megszakadnak, ha a kötött föld összeszárad, megrepedezik.

(Ha már videó: a kapcsolódat meg cseréld le egy vízmentesre, vagy legalább csinálj fölé tetőt, különben agyon fog ütni az áram.)

2018. jan. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó.

Lehet igazad van, nem lenne célszerű az egészet művelni. Hmmm... nagy részén tök és cukkini kell mert vissza nyomja a gazt, sok gyümölcsfa kell talán 1 vagy 1,5 láncot lenne célszerű művelni a család számára. Fekete termőföld van.

Nem régiben "tört ketté" a locsolófej, ilyen esővíz szerűre szoktam rakni. Biztos nem cipelem ki a kapát oda ez a várostól nézzük a kanyargós utakkal van vagy 3-5km-ra. Autónk nincs, kisváros mindet ellehet intézni kerépárral, minek autó?!

2018. jan. 1. 18:21
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha áram nincs, akkor benzines szivattyú kell, amiből létezik kicsi, könnyen szállítható (én is ilyent használok).

Kíváncsiságból rákerestem, ez nagyjából az, mint az Oleo-Mac, szóval megéri:

[link]


Hiába vannak fák, ezek alatt is kell gyommentesíteni, ha rendes termést akarsz.

A tökfélék is csak akkor fogják vissza a gyomot, amikor már nagyok, előtte csak bonyolítják a helyzetet.

Fák alatti gyommentesítésre mindenképpen érdemes rotációs kapát használni évi 5 alkalommal, nélküle nem tudom elképzelni a dolgot. Talán valakivel tudnál kooperálni, ha nincs kocsitok.

2018. jan. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem jó ötlet:) Nekem 500 nm körük van a zöldségesem. Kb ugyanannyi a gyümölcsös. Vékony testalkatú nő vagyok,de elboldogulok vele. Igaz közel van. Szántatni is lehet. Pár ezer Ft. Magok nekem idén 10.000 körül voltak. Különlegesebb dolgokat is vettem. Fáknak kell lemosó permetezés legalább. Még ha még nincsenek faid azok is pénzbe kerülnek. Én simán megoldom egyedül. Amúgy leginkább kedv kérdése. Ha szereted nem olyan nagy munka. Én meg imádom.
2018. jan. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Na igen, csak a kérdező a tanulás, a diákmunka, egyéb otthoni munkák, és egy másik kert mellett csinálna egy nagy földet. Ami feltehetőleg legalább 1000 m2.

Írja, hogy így is reggeltől estig dolgozik nyáron.

Ha csak az iskola lenne, akkor más lenne a helyzet.

2018. jan. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!