Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell az ananászt...

Hogyan kell az ananászt szaporítani?

Figyelt kérdés
El kell ásni azt a részét amit megeszünk?
2010. jún. 4. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy levágtam egy kb 3-4 centi részt a tetejéről és azt, mint gyökered elöltettem, a föld felett meg ugye megmaradt az ananász zöldje. Nekem megeredt, sőt azóta folyamatosan hajt is :) Próbáld ki, bár nekem a kertész ismerős azt mondta, hogy nagyon nehéz így szaporítani, szerencsénk volt :)
2010. jún. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

* Ha ananász gyümölcsöt vásárolunk, a csúcsán található levélrozettát ne dobjuk ki, mert a növény szaporítására felhasználhatjuk. Szép dísznövényt nevelhetünk belõle. Ezért lehetõleg egészséges, nagyméretû csúcsrozettás gyümölcsöt vegyünk.

* A növény szaporításához a gyümölcs felsõ részét a levelekkel együtt 2 cm vastagságban vágjuk le, majd a szárcsonkot éles késsel tisztítsuk meg a gyümölcs rostos maradványaitól. A vágási felületet mártsuk faszénporba, hogy meggátoljuk a baktériumos és a gombás fertõzéseket.

* Amikor a seb már megszikkadt, a hajtáscsúcsot ültessük be egyharmad rész tõzeg, kétharmad rész homok keverékével megtöltött cserépbe. A cserepet helyezzük legalább 25 C fokos melegre, és húzzunk rá fóliazacskót. A növény 6-8 hét alatt gyökeresedik meg.

* A növekedésnek indult növényt tartsuk napos, meleg helyen. Legjobb az ablak közelében elhelyezni. Nyáron a szabadba is kitehetõ, de ilyenkor árnyékoljuk, bõségesen locsoljuk. Melegben nem árt néha a levélrozettába is vizet önteni.

* A fejlõdõ növényt 15-18 C fokon teleltessük, és mérsékelten öntözzük. A téli túlöntözés a levéltõ rothadásához vezethet.

2010. jún. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
jujj köszi, nagyon jó, én sem tudtam hogyan kell, én amit levágtam, mindig vízbe raktam, hátha gyökeret ereszt, de eddig sosem sikerült, hátha majd most!
2010. jún. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem vízbe rakva kigyökerezett már 2 is. Kb. fél év múlva volt akkora gyökere, hogy el lehetett ültetni.
2010. jún. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!