Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi ennek a növénynek a neve?

Mi ennek a növénynek a neve?

Figyelt kérdés

kaktusz mixből vettem de nem néz ki kaktusznak,hogy gondozzam ?


[link]


valoságban kicsit fakóbb színe van



2018. jan. 26. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha jól látom, akkor ez az úgynevezett "majomfa" vagy "majomkenyér fának" is nevezik,bár igazából nem az, pontosabban latinul Crassula ovata egyik alakváltozata.

Nem kaktusz, de pozsgás növény.

Télen ezeknek a növényeknek pihenési időszakuk van, ilyenkor hűvös helyen kellene őket tartani. Beüvegezett veranda, fűtetlen előszoba, vagy akár a két ablak között is jó. Azt viszont tudni kell, hogy SEMENNYIRE nem tűri a fagyot. Ha megfagy, vége van.

Télen nagyon-nagyon keveset kell öntözni. Havonta egyszer elég, és semmiképpen ne álljon meg alatta a víz! Meglocsolod annyira, hogy alatta a tálban a víz megjelenjen, és azonnal ki is öntöd alóla.

Nyáron a legjobb neki kinn. Egy kis szoktatás után (amikor legyen szűrt fényben) közvetlen napfény is jó neki. Ekkor sem kell sokat öntözni, hetente elég, és ne álljon alatta a víz nyáron sem.

Nem egy bonyolult növi, nekem a sokadik évesek kb. egy méter magas bokorrá nőttek már...

2018. jan. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez valamilyen trópusi Crassula (Varjúháj) faj, pozsgás növények módjára tartandó, nyáron feltehetően akár tűző napon és akár bőséges vízellátással, télen hűvös (10°C körül) helyen, de nagyon világosban, minimális víz adagolás mellett. A pontos fajnevet valószínűleg meg lehet találni az interneten vagy vonatozó szakkönyvekben.
2018. jan. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább ez lesz:

[link]

2018. jan. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az biztos, hogy valamelyik ablakos növény.

Fenestraria, Frithia, vagy hasonló.

2018. jan. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! szerintem is a 3 as válaszoló által linkelt növényre hajaz :)
2018. jan. 27. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!