Kezdőoldal » Otthon » Kert » Majomkenyérfa átöltetése. Mikor?

Majomkenyérfa átöltetése. Mikor?

Figyelt kérdés
A neten azt olvastam hogy a majomkenyérfát tavasszal szabad csak átültetni, de én szeretném most nagyobb cserépbe. Inkább ne csináljam mivel nagyon elkéstem már ezzel, vagy próbáljam meg? Lesz valami baja ha most átteszem nagyobb cserépbe?
2010. jún. 6. 11:42
 1/1 hell-ikon ***** válasza:

Erről a növényről lenne szó?

[link]


Ha igen, akkor ez nem majomkenyérfa, hanem majomfa vagy pozsgafa. Rendszeresen összekeverik, sőt sokszor az eladó is rossz nevet mond már eleve.


Átültetni bármikor átlehet, de egyvalamire figyelj oda.

Átültetés után sac/kb. 1 hétig ne kapjon vizet, hogy a gyökereken keletkezett apró sérülések betudjanak gyógyulni és ne induljanak rothadásnak egy hirtelen beöntözéstől. Az sem baj, ha ültetés előtt hűvös, szellős, árnyékos helyen tartod 1 napig, miután a régi földjéből kivetted.


Ezt - lévén pozsgás növényről van szó - kifogja bírni. De az ültetés utáni locsolással mindenképp várj legalább 1 hetet.

2010. jún. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!