Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűkasza szőghatásába sima mol...

Fűkasza szőghatásába sima mol zsirt tennék nem grafitos zsírt baj lenne hosszútávon?

Figyelt kérdés
2018. febr. 3. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezen már ne spóroljál .A szöghajtás drágább ,mit egy tubus zsir .
2018. febr. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
34%
nem árt neki ha 1-2 üzemóránként telenyomod
2018. febr. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Grafitos zsírt ne,ha nem akarod tönkre tenni.A grafitos zsír,csak a reteknek kitett hajtásokhoz jó.Ott csökkenti a kopást,mert kitölti a port és pl a betonkeverő fogaskoszorúja és fogaskereke közé beépülve csökkenti a kopást.De nem egy zárt ,pormentes hajtásláncba való,mert ott a hőálló zsír jobban ken,kevésbé koptat,mint a grafit szemcsék.

Ami ide való és összetévesztik a grafitos zsírral,az a MoS2,molibdén diszulfid-os zsír.Én ezt használom. Ez ide és még nagyon sok helyre jobb mint a sima hőálló zsír,de az ára is.

A szöghajtások ritkán bonthatók egy magán embernek spéci szerszámok nélkül.Ezért a karbantartásuk befejeződik az elhasznált kenőzsír pótlásával.De nem ész nélkül,mert a sok zsír is ártalmas,mert melegszik a szöghajtás a sok kenőanyag nagyobb ellenállása miatt és a gép motorját is feleslegesen terheli..Ha meg kevés akkor a hajtás nagyon kopik,melegszik az elégtelen kenés miatt.

A zsírzó csavaron tegyél bele de picit,mértékkel.Ha eddig nem melegedett és most kezd,fogja a damilfejet ,akkor sok van benne,ha kevés,akkor nagyon simán pörgethető kézzel és hallani a fogaskerekek kattogását is kézi forgatáskor is.

Kivenni úgy lehet belőle,ha sok,hogy a zsírzócsavart ki veszed és kis gázzal pörgetve a damilfejet elkezdi lassan kinyomni magától a csavar helyén.

A hőálló mehet,de grafitos nem.

2018. febr. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Basszus, én az Einhellemnek is vettem egy kis tubus Stihlt, több laza nyár után is még kb félig van, nem tudom, mi ez a fingreszelés fajlagosan ténylegesen fillér alatti dolgokon!
2018. febr. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!