Kezdőoldal » Otthon » Kert » Macska-ürülekkel tragyazni a...

Macska-ürülekkel tragyazni a termofoldet normalis dolog, vagy inkabb nem ajanlatos?

Figyelt kérdés

Tavaly hatalmas levelu, gyonyoru, finom hokkaido sutotok termett azon a helyen, ahova elotte a macskaim jartak vecezni a kertben...

Egeszsegugyileg mi a helyzet e tekintetben ?

Macskaim uzleti granulaval es hazikajaval is etetem.



2018. febr. 4. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Ragadozók ürülékével nem szabad trágyázni!
2018. febr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gondolom, direkt nem akarod ezt csinálni, azt pedig látod, hogy valószínűleg hatott, legalábbis nem ártott.

Én az emberi ürülék hatékonyságát tapasztaltam, a macskák összevissza ürítettek a kertben, nem egy helyre mentek.

2018. febr. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mikor még gazdálkodtak a szüleim, érett istállótrágyával szokták a kertet trágyázni. És azon termett a legnagyobb sütőtök, sok uborka, paradicsom, stb.

A macska-ürülék is hasonlóan érett trágya lesz a föld alatt a tél folyamán. Vagy arra gondolsz hogy a macskák bolti eledelében mik lehetnek?

2018. febr. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Hány macskád van,és mennyit szar*ak ? Érdemes ráállni erre a termék termelésre .Mennyire lesz jövedelmező ? A NAV, gondolom kerűli ezt nagy ívben ,meg lehet kockáztatni az adó mentességet .
2018. febr. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ragadozok urulekevel nem szabad tragyazni. Novenyevokevel szokas, pl lo vagy marha
2018. febr. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Más a húsevők és más a növényevők hullatéka, eltérő a mikroorganizmus összetétel is, egészen más körülmények kellenek a lebomláshoz. A ragadozó állatok ürüléke sok féregpetét tartalmazhat, ami azután óhatatlanul rákerülhet az emberi fogyasztásra szánt növényi részre, ahonnan esetleg nem sikerül eltávolítani.
2018. febr. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Haat jo hogy megkerdeztem, mert tenyleg nem tudtam hogy ragadozok uruleke nem megfelelo tragya, csak sejtettem... Koszonom.
2018. febr. 4. 19:56
 8/8 anonim ***** válasza:

Megfelelőnek megfelelő, csak be kell tartani bizonyos szabályokat.

Mint a saját példád is mutatja, a macskatrágya is kiváló tápanyagpótlás. Csak, mivel más összetételű, ezért nem szabad eltúlozni, pl. 1 kg-nál többet felhasználni m2-enként.


Az emberre is veszélyes élősködők, betegségek valós veszélyt jelentenek. Ugyanúgy, ahogy a kutyák, macskák simogatása is. (Ugyanazzal a nyelvükkel nyalják a végbélnyílásukat, amivel a szőrüket, vagy éppen a gazdi arcát.)

Ezek a dolgok elég ellenállóak, pár hónapot simán kibírnak a földben, de azért ezek sem fertőznek a végtelenségig.

Ha az összegyűjtött macsk aszart bedolgozod a földbe ősszel, az abban lévő dolgok, ha előbb nem, akkor másfél év alatt el fognak pusztulni.

Tehát az első évben az adott területen ne legyenek olyan termények, amiket nyersen kell fogyasztani. (A hő kinyír mindent.)

Vagyis, az adott területen a trágyázás utáni évben ne legyen földieper, saláta, zöldhagyma, retek, borsó, ilyesmi, amik szennyeződhetnek.

Tök, krumpli megfelelő, mert ezeket csak hő által fertőtlenítve eszed.

Dísznövény meg főleg megfelelő.

Ha komposztba szórod a macskaürüléket, az hamarabb fertőtlenítődik, mint ahogy a komposzt elkészül. (Ennek van netes irodalma.)

2018. febr. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!