Kezdőoldal » Otthon » Kert » Déli fekvésű nagyobb balkonra...

Déli fekvésű nagyobb balkonra milyen növényeket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Télen is világos, mivel oldalt sem fedett, nyáron odatűz a nap. Virágos, illatos kisebb cserjék, fák, futók is szóba jöhetnek, évelőnek is örülnék, ha áttelel.
2018. febr. 28. 20:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Törpe rózsa (amit szobarózsának árulnak) nagyon jó, főleg ha van helyed több színnek. Csak megfelelő méretű edény kell. A nagyobb fagyokig virágzik.

Az edények szélére meg tegyél tarka levelű meténget, az szépen lefut, legfeljebb a nagyobb fagyokban károsodnak a levelek, de átlagos teleken szépen megmaradnak.

Ha sok növénynek van hely, lehet téli jázmin is. Az olyan félig fekvő, félig lefutó.

2018. márc. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Rózsát mindenképpen szerettem volna, így megvan, milyen fajta lesz. Esetleg örökzöldet tudnál ajánlani? Tudom, hogy a napos fekvés miatt reménytelen, de hátha...
2018. márc. 2. 00:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, a fenyőfélék közül melyik bírná edényben a meleget. De biztos lenne ilyen, valami kis növésű tuja vagy boróka, ami nem nőné ki 2 év alatt az edényt.

Ha nem fenyőféle kell, akkor meg talán a tűztövis (szúrós) és a mahónia az, amik sokat bírnak.

2018. márc. 2. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!