Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen sövényt?

Milyen sövényt?

Figyelt kérdés
Milyen sövényt ajánlanátok, ami viszonylag gondozás mentés, és nem nő túl lassan. Szélfogónak kellene. A leyandit ajánlják legtöbbet de félek hogy átveszi a hatalmat fölötem. Nem igazán kertészkedés.

2018. márc. 8. 18:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs amit nem kell gondozni .Másféle szélfogóról gondolkodj inkább .
2018. márc. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Öntözés nem gond. Kérdezni ritkán kelljen
2018. márc. 8. 18:18
 3/11 A kérdező kommentje:
Metszeni na
2018. márc. 8. 18:18
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod a kérdésben, hogy ne nőjön lassan. A második kommentedben meg már azt írod, hogy ne kelljen sokat metszeni. Akkor most melyik legyen? Amelyik gyorsan nő, azt sokat is kell metszeni :)


A fagyalt például elég egy évben 3x lenyírni. Ha szépet akarsz, akkor többször kell persze, de a 3 is megteszi neki. Ez nagyjából a minimum, akármilyen sövényt akarsz. Arra is gondolj, hogy a másik felét is nyírnod kell. És nem nyírni a nehéz, hanem utána összeszedni a sok apró levelet, nyesedéket.

2018. márc. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Esetleg oszlopos azt kevesebbet kell, és örökzöld
2018. márc. 8. 18:31
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Tuja például nem rossz ötlet, de az lassabban nő. Illetve az meg a betegségekre érzékeny. Ha több tuja is van a környéken, érdemes fordítani a betegségek megelőzésére (permetezés).
2018. márc. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A tuja tényleg kényes, és mostanában egyre több a betegsége, kártevője.

Nem gondoltál esetleg a turkesztáni szilre? Nagyon gyorsan nő, elég igénytelen, viszonylag kevés locsolással elvan (sőt akár nullával is).

Az mondjuk tény, hogy nyírni kellene, de szerintem olyasmit, ami gyorsan IS nő, és nem is kell nyírni, nem nagyon fogsz találni...

2018. márc. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A fagyalnál igénytelenebbet nem találsz .5 év kell ,ha azt akarod szép sűrü legyen,hisz szélfogónak szeretnéd .

Ha hirtelen növésnek engeded ritka lesz.Ha elérte a végleges magasságot,szélességet,akkor már elég 2 x nyírni évente .

Azt valóban nem szabad megengedni,hogy a megengedettnél magasabb legyen,mert fárasztó a nyírása.

Én is felhívom a figyelmed ,a sövénynek 2 oldala van .

Csak úgy hozzáférés miatt írtam .

2018. márc. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát olyat nem találsz ami gyorsan is nő meg vágni se kell. Nekem türkisztáni szil van. Na az gyorsan nő lét év alatt három méter. Már kezdte megkeseríteni az életem. De nem adtam fel vettem egy benzines sövényvágót. Minden gondom megoldódott
2018. márc. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utánanézek ezeknek. Köszi
2018. márc. 8. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!