Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Kert

A kérdés

Hol lehet vásárolni Magyarországon termelt dughagymát? Makóit pl.

Csak Hollandiából behozottakat találtam nemzetközi üzletláncú (METRO, Auchan) és magyar kertészeti boltokban.

Keress kérdéseket hasonló témákban: dughagyma, magyar fajta, magyar termék, vásárlás, kínálat

2018. márc. 26. 18:16  Privát üzenet  

A válaszok
[link]

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2018. márc. 26. 18:55 Privát üzenet

A piacokon jellemzően magyar dughagymát árulnak, kilóra.

Nálunk (közepes városban) kb. 4 kofa árul magyar dughagymát csak a piacon. Zöldségesboltokban meg még vagy 6.

Ilyen helyen külföldit még nem is láttam.

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2018. márc. 27. 06:16 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a kapcsolócímet a makói dughagymáról!

Nekünk csak igen szerény mennyiségre volna szükségünk, így marad a piacokon való keresgélés.

Amúgy nem értem, a kertészeti boltok hogy-hogy nem rendelnek Makóról?! ( nagy bevásárlóközpontok esetében ezt a kérdést fel sem teszem...)

A kertészeti üzletekben az eladó előtt teljesen nyíltan mondom, hogy én csak magyar terméket kívánok vásárolni, és a holland eredetűeket a szemük láttára helyezem azon nyomban vissza a polcra, nem kis dünnyögés közepette.

# 3/5Időpont 2018. márc. 27. 13:44 Privát üzenet

A piacokon sem tudod, hogy milyen vetőmagból ültették.

Ha célirányosan rákérdezel, úgysem mondja meg az igazat.

Akkor ha kevés kell, rendelj innen:

[link]

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2018. márc. 27. 15:26 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, de a honlapon azt írták ki, hogy nem rendelhető...

:-(((

# 5/5Időpont 2018. márc. 27. 19:41 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Magyarországon mikor olvad ki a talaj tél után?
Spárgát és rebarbarát szoktak Magyarországon termeszteni?
Amerikában lehet kapni olyan ragasztót, amivel könnyen lehet stabilizálni kavicsos/murvás felületeket. Magyarországon, vagy bárhol Európában tudtok hasonlót?
Hol lehet kapni Magyarországon, vanília palántát?
Lombfúvóra keresek Air Jet Shovelt. Magyarországon kapható valahol?
Szerintetek magyarországon lehet valahol mangó oltványt kapni? Esetleg rendelni?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések a Kert rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!