Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szőlővesszőt gyökereztetek....

Szőlővesszőt gyökereztetek. Hová ültessem most,2-3 néhány centis gyökérrel?

Figyelt kérdés
Ciprusról hoztam, gondolom nem szereti a hideget. Korai még a szabadba ültetni? A levelei (2-3) is csak 1-2 centisek még. Esetleg hagyjam a vízben tovább? Valami tápoldatot lehet beletenni ez esetben?

#szőlő #gyökereztetés #hajtás szőlővessző
2018. márc. 28. 21:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Tehetsz bele tápoldatot. De még ki ne ültesd. Nekem is vázába van vízben még. Hideg van még éjszaka. Megfáznának meg még fagy is van néha. Aztán az végképp elintézné. Egy két hetet még el van benn szerintem. Én mlg vérok.
2018. márc. 29. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát ezt elrontottad. :)

Egyből a szabadba kellett volna, vagy ideiglenesen a hűtőbe, hogy ne előzzék meg fejlettségben az időjárást. Most vagy kiteszed, és elfagynak már -1-ben is, vagy bent tartod, és meg fognak nyúlni, esetleg el is halnak, mire ki lehet ültetni őket.

Ha van valami nagyon világos és hűvös helyiséged, akkor tartsd ott még egy hónapig. Egy minimális tápoldat nem árt a vízbe, mert van ugyan tápanyag még a vesszőkben, de mire ki tudod tenni őket, akkorra el fog fogyni.

Vagy a másik variáció, hogy kiülteted, aztán ha jön a fagy, akkor ráteszel egy befőttes üveget, arra meg mindenféle rongyokat.


Mivel ciprusi fajta, ismeretlen téltűréssel, ezért nem biztos, hogy nem fog tövig fagyni minden télen. De ha van helyed bőven, akkor egy próbát megér.

Kivéve, ha él nálad filoxéra.

2018. márc. 29. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!