Kezdőoldal » Otthon » Kert » Diófa gallyai magas ágyás alá?

Diófa gallyai magas ágyás alá?

Figyelt kérdés

Magas ágyást tervezek készíteni. Az aljára kellene egy adag gally, ág ami a szellőzést segíti, meg szerintem bomlani is fog. Erre a diófa megfelelő? Sokan mondják, hogy mérgező. Másik oldalról pedig azt, hogy a benne lévő vegyület is lebomlik.

Nemrég lett levágva pár ág a dióról, a gallyakat összeszedtem, ki akartam rakni a zöld járatnak, de gondoltam mehetne a magas ágy alá. De csak akkor ha nem mérgezi azt.



2018. ápr. 2. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag 1 év alatt elbomlanak ezek a vegyületek.
2018. ápr. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Csirásodást gátló hatása van, diólevél nem jó komposztba se. 1-2 évet kell várni vele.
2018. ápr. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nah ez az, olvastam egy halom cikket erről, nem csak beugrok kérdezgetni vakon :)

Sok helyen írják, hogy 2-3 hónap alatt lebomlik komposztra is :)

De a fene tudja, nem kísértem a sorsot. Van más fáról is gallyam, meg lesz is, majd megy az az aljára, a diót meg viheti a zöld járat.

2018. ápr. 2. 21:59
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
2-3 hónap? na ne már
2018. ápr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Régen egy kertben a diófa alá ültek. Miért is? Nagy, Jó árnyékot ad, nincs alatta térdig érő gaz.
2018. ápr. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hülyeség így aggódnod, két okból is:

Egyrészt nem mérgező, csak nehezebben bomlik le. Sok csersavat vagy mi a nyavalyát tartalmaz, ezt nem szereti sok növény, és ettől van, hogy ha valaki nem szedi össze a fa alól, hanem ott hagyja akár télire, akkor ott nem nagyon nő fű sem.

Alapvetően pedig azért nem nő alatta sok minden, mert a nagy levelek egybefüggő árnyékot adnak.

Azért van fű, ami így is szépen el tud burjánzani alatt, pl a tyúkhúr is simán... (Amikor már én ezeket is unom, akkor szoktam a leveleket a következő télire lent hagyni, had irtson ki amit lehet.... :)))


Egyébként pedig lehet komposztálni, csak éppen jóval több időt igényel, mint más növény.


És hogy egy magaságy alá miért lenne alkalmatlan, azt nem is értem! Alá tennéd, nem fölé, az a gally nem valami radioaktív valami... :D

2018. ápr. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A diófa nem mérgező, ez köztudott

Még a gaz se nő ki alatta


(súgok: csersav)

2018. ápr. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Oké, hogy a magas ágy alá kerül, de a víz nem mossa be utána a talajba ami ott gondokat okoz? (pl mellette lévű veteménybe (ami nem magas ágyás)


Egyébként az látszik, hogy nem vagyok tapasztalt, valahol el kell kezdeni. Nem szégyenlek kérdezni.

2018. ápr. 3. 10:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem a gally tartalmazza a növekedést gátló auxinokat, hanem a levele.
2018. ápr. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!