Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van különbség a különböző...

Van különbség a különböző eperfajták nevelésében?

Figyelt kérdés

Vagy 2 éve rendeltem Kínából pár különleges színű epermagot, aztán gondoltam berakom a földbe és öntözöm.

A gaz tök jól fejlődött, de eper egy szál se.

Teljesen amatőr vagyok a témában, ezért elkezdtem utána olvasni.

Volt egy helyen, ahol azt írták, hogy előtte pár hétig hűtőben kell tartani, volt ahol ilyet egyáltalán nem írtak.

Szóval hogyan is van ez pontosan ?

Kinek van tapasztalata?


2018. ápr. 4. 14:58
 1/3 anonim ***** válasza:

A kérdésedre nem tudok válaszolni, de:

1. Az ilyen kínai magokról nem tudja senki megmondani, hogy hány évesek. A legtöbb ekkora mag 3 évvel szedés után már nem kel ki. Van, ami már 2 év után se.

2. A vetésmélység jó volt, nem raktad túl mélyre? Nem száradt ki a vetésed? Nem öntözted agyon, hogy folyton saras legyen a felszín?

2018. ápr. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem mondanám veteménynek amit csináltam, csak pár tövet akartam próbaképp.

Fogtam egy balkon ládát , tettem bele virágföldet és beleszórtam a magot. Pár mm-nyi földdel takartam be.

Az öntözéssel nem csináltam sarat, mert a virágföld nagyon gyorsan átengedi a vizet.

Lehet, hogy nem volt már életképes a mag, mert a rendelés utáni évben került csak földbe.

De mivel a hűtőszekrényben tartást nem csináltam, így akár az is probléma lehetett.

2018. ápr. 5. 00:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Arra is jó esély van.

De pár mm virágföld nagyon gyorsan kiszárad. Ha csírázásnak is indultak a magok, könnyen kiszáradhattak és akkor elhaltak.

2018. ápr. 5. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!