Kezdőoldal » Otthon » Kert » Akkus fűnyírókról mi a vélemén...

Akkus fűnyírókról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Egy 1000 nm-es domboldalon lévő telken, több teraszon van összesen kb 240 nm füves (a legtöbb helyen inkább gaz, mint fű) területem, amihez fűnyírót keresek. Mivel elég messze vannak egymástól a nyírásra váró területek, lépcsőn kell cipelni a szintek között a fűnyírót, egy boltban a Makita akkus fűnyíróját javasolták. Nektek mi erről a véleményetek? Visszaolvasva pár oldalt, többen azt írták, hogy az akkus nyírók nem az igazik még. Viszont jobb volna ha a kábellel sem kéne bajlódni.


Erről akartak meggyőzni: [link]


Viszont ennyi pénzből, nem akku-s verzióból gondolom már profibb gépet is vehetnék... Nagyon köszönöm a tanácsokat!



2018. ápr. 14. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem még nem volt, de engem is lebeszéltek róla. Végül egy benzines Hondát vettem, és nem bántam meg. Állítólag az akku nem bírja sokáig. (Ne szidj, ha nem így van, én többfelé érdeklődtem, nekem ezt mondták szinte mindenhol.
2018. ápr. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mint az akkus autókról: ami 5-8 év múlva veszít a kapacitásából és nem éri meg cserélni, az hulladék.

Egy Husquarnát nyúzok 16 éve, csak a kést kell élezni, meg olaj és benzin kell bele. Meg se közelítik az akkus gépek, főleg teljesítményben.

2018. ápr. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A gazhoz és ha nem pázsithoz kell,akkor talán jobb volna 2 LE fűkasza a lejtős területre.A fűnyíróval megkínlódsz a le-föl tologatással és a fűkaszával fele ideig sem tart és könnyen változtatható a helyszín.

Egy 4T kerti fűnyíró nem tolerálja a vízszintestől nagyon eltérő területet,mert elégtelen lesz az olajozása.

A másik megoldás,ha veszel 80 000-ért pl:Hitachi CG31 EBS fűkaszát.Erre a kis területre,ha nem hagyod nagyon nagyra nőni a füvet,akkor ide kiváló.

Az aksis fűnyíró is ugyan úgy kínlódás lépcsőztetni mint a hagyományosat és ahoz ajánlott még egy pót aksi is és kva drága maga a gép is.

2018. ápr. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!