Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen futó balkonnövényt...

Milyen futó balkonnövényt ültessek panelba, ami szépen omlik lefelé és csüngő virágokat hoz?

Figyelt kérdés
Napos oldal 320x25x30 cm területen "gazdálkodunk". Futó muskátli jó lehet? Minden ötletet örömmel fogadunk!!!

2018. ápr. 14. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Petunia
2018. ápr. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is a futó petúniát ajánlom, többféle színben van és némelyik illatozik is. Nekünk is az van évek óta, megunhatatlan és a nyári forróságban is ontja a virágokat. Nagyon megszerettem. Az elnyíló virágot mindig szedd le, akkor jobban virágzik. Egy pár helyen már kapható, de 1-2 héten belül már mindenhol lesz, ahol árulni szokták.
2018. ápr. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

De a futómuskátli is jó.

Persze, nem lesz olyan, mint a reklámkiadványokban.

Szerintem próbáld ki mindkettőt, aztán meglátod, melyik bírja jobban nálad.

2018. ápr. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem a muskátlik gyönyörűek voltak. Olyan az erkély fekvése, hogy délután 4-től tűz ide a nap kb. A muskátli imádja, egyszerűen burjánzik.

Félfutót és állót szoktam ültetni egy ládába egy ilyet egy olyat. A félfutó szépen elterjed, leomlik, így összekeveredik a két szín. Imádom!

Mivel a félfutó is baromira fut nálam, ezért a futót még nem mertem kipróbálni. :D

A petúniát nem próbáltam, de majd ha a muskátlit megunom, kipróbálom.

Próbálj meg mondjuk három ládába ültetni. Két petúnia, egy muskátli középre, vagy fordítva és majd a következő szezonra már okosabb leszel melyik szereti ott jobban a környezetet.

2018. ápr. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyire napos az az oldal. Déli oldalra csak a kkor tennék petuniát, ha van időm rá minden nap, mert folyamatosan kell neki a víz,
2018. ápr. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

bocs folytatom

szóval, víz és tápoldat, mindig le kell szedni azokat a virágokat, amik meghaltak. A futómuskátli jobban bírja. Nyugati vagy keleti oldalra bármit tehetsz. Rakhatsz közé mézvirágot, szúnyogriasztó virágot, ezek nagyon jól mutatnak a muskátlival.

2018. ápr. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5-ös, igazad van, nekünk déli oldalon van az erkélyünk és kell a víz a petúniának. Viszont meghálálja, jól érzi ott magát, az egész lakás tele van az illatával nyáron. A muskátlit én a szaga miatt nem szeretem és míg a petúnia csak leejti a szirmát, ami egyben marad, könnyen fel lehet szedni, addig a száraz muskátlivirág szanaszét hullik. Mindnek megvan az előnye és a hátránya.
2018. ápr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!