Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan tudnám véglegesen...

Hogyan tudnám véglegesen elzavarni a kertemben élő vakondokokat?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy védett állatok, éppen ezért csak humánus megoldásokat alkalmaztam mindeddig.Ami csak fellelhető a kereskedelemben mint vakond riasztó,azt mind kipróbáltam de eredményét ezeknek a mai napig nem láttam.Mit tudnátok ajánlani? Komoly válaszokat várok.Köszönöm!
2018. ápr. 14. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Ultrahangos vált be a kollégámnak, de ő direkt olyat vásárolt ami váltakozó frekvenciával működik, mert az ami egy frekvencián üzemel csak azt a vakondok megszokják, és onnantól kezdve csak dísznek jó!
2018. ápr. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Vakondháló.
2018. ápr. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A mi kertünkben a kölcsönös egymás mellett élés szabályai alakultak ki .

Hagyom, hogy a kerítés mellett,és a veteményesben tevékenykedjen, ha mégis a fű alá téved, frissen szedett bodzaleveleket kap a járatába. Mivel ki nem állhatja a szagát sem, messzire elkerüli.

2018. ápr. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel ki nem állhatja a szagát sem, messzire elkerüli."


A vakondok nem hülye. Ha az egyik járatba bodzalevelet (vakond-űző golyót, mérget, Critox füstpatront, vagy bármit) teszel, ezt a járatot lefalazza, eltömi, vakjáratot, zsákutcát csinál pillanatok alatt belőle - és mellette vidáman folytatja tovább a turkálást.

2018. ápr. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez így van, ahogy az előző írja.

A "kellemetlen" járatokat azonnal eltömi, és ás új járatokat.

Humánus megoldás nem létezik. Véletlenszerűen elköltözhet, de ennek nincs köze az illető riasztási módhoz, csak nem felel meg neki valamiért az adott kert talaja.

A neten lehet olvasni ilyeneket, hogy konkrétan kitúrta az ultrahangos vakondriasztót, a nagy sárfüvet, a sörösüveget, stb.

2018. ápr. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kapával húzd egyenesre a túrást, keresd meg a lyukat benne és dugj bele egy slagot rá a csapra és hadszóljon vagy 5-10 percig amíg a másik járaton nem ömlik ki a víz addig mehet :D
2018. ápr. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A talajok legtöbbjénél órák múlva se jön fel a víz.

Egy ismerősöm este beledugta a slagot a vakondlyukba, maxra megnyitotta, aztán elaludt (részeg volt). Reggel jutott eszébe, kirohant, azt hitte, árvíz van a kertben, de csak egy m2 volt nedves a lyuk környékén, sehol nem jött fel a víz.

Én egyszer árasztásos öntözéssel próbálkoztam (szivattyúval), de csak fél métert folyt a víz, ott eltűnt egy repedésben. Félóra után feladtam, a repedés még bírta.

2018. ápr. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én kollégámnak a talajfertőtlenítés vált be. Arra alapozott, hogy ha a vakondnak nincs mit enni el is megy. A talajfertőtlenítést megcsinálta a lótetvek és egyéb élelem-állatok elpusztultak a vakond pedig odébb állt.
2018. ápr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%

A Hortobio trágya pelletről ajánlok egy cikket.

Én ugyan a lótetű okozta károk miatt kerestem valamilyen biológiai megoldást, de mellékhatásként a vakondok is eltüntek.


[link]


[link]

2018. ápr. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!