Kezdőoldal » Otthon » Kert » Régi fúrt-ból (10-20 éves)...

Régi fúrt-ból (10-20 éves) kinyert víz öntözésre alkalmas lehet?

Figyelt kérdés

Nem kell aggódni valamitől, hogy fertőző vagy bármi? Nagyon régen elvileg a ház is ebből volt ellátva még a vezetékes víz bekötése előtt.

Ránézésre szép tiszta víz jön fel.



2018. ápr. 30. 11:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne alkalmas? Ha fertőzött a talajviz akkor meg mindegy hogy húsz éve volt e használva vagy tegnap. Ha nincs vegyiüzem a kpzelben vagy emésztőakna nagyon közel hozzá akkor nem lehet baja.
2018. ápr. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ha bizonytalan vagy vizsgáltasd be a vizet
2018. ápr. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mikor nagyszülőkhöz bekötötték a vizet, épitettek fürdőszobát és onnan szennyviztartájba ment a szennyviz. De természetesen meg lett fúrva, ahogy minden szomszédnál is. Az összes tartájt 1-2 hetente szippantani kellett volna, de nem láttam szippantóst az egész utcába se a nyáron.

Na, onnantól az ásott kutat csak öntözésre használtuk, nem lett semminek és senkinek semmi baja.

2018. máj. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Lehet be fogjuk majd vizsgáltatni, most épp nincs rá 20-30 ezrünk, de utánanézünk.


A környéken nincs semmi üzem, sőt szomszéd is messze van, de vezetékes csatorna van mindenhol nagyon régóta.


Esetleg max az lehet gond, hogy körbe több szántó föld is van. Olvastam, hogy esetleg a nitrát tartalom lehet nagyobb a műtrágyázás(?) miatt. Persze az is csak akkor ha talaj vízből kapja az ellátást a kút.


Elég jól jön belőle, sajna nem tudom, hogy talaj vagy mélyebbről felhozott víz. A talaj talán nem adna akkora mennyiséget mint amit ez ad. (20 literes-es tartályt kevesebb mint fél perc alatt feltölt, 1/2-es bejövő csővel, mert most ideiglenesen így van megoldva a colos helyett)

2018. máj. 1. 21:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor nem lessz annak baja pláne ha csak öntöztök vele. Én szoktam inni belőle mikor locsolok nyáron és még élek
2018. máj. 2. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyébként errefelé valszeg nem is műtrágyát használnak a földeken, hanem rendeset, mert amikor csinálják, akkor pár órán át lehet rendesen érezni a szar szagot :) (a nitrit miatt)
2018. máj. 4. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!