Kezdőoldal » Otthon » Kert » Selyemakác miért pusztulhatott...

Selyemakác miért pusztulhatott el?

Figyelt kérdés

3 évig cserépben neveltem, majd 2 éve ültettem ki.Csak sajnos rossz helyre, mert építés miatt most tavasszal/kb.1 hónapja/másik helyre kellett átültetnem.Ami hely még jobb lenne neki.

De úgy tűnik, kipusztult az átültetés miatt. Legalábbis már rügyezett mikor átültettem, de nem nőtt rajta levél, kopasz teljesen. Az ágak belül zöldek ha eltöröm.Mit lehet vele csinálni?Nagyon sajnálom, mert már nagyon szép volt, virágzott is.



2018. máj. 8. 07:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom, nem vágtad vissza?

Ha a gyökerek 98 %-át levágod, akkor illik a lombmennyiséget is csökkenteni.

Ha eddig nem hajtott ki, akkor már kb. csak gyújtósnak lesz jó.

2018. máj. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Milyen 98%? Hol írtam ilyet?Nagyon "kedves" a válaszod.Jól értesz hozzá, hogy fogalmazz.
2018. máj. 8. 10:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem értem, mi a problémád.

Ha valamit nem ír meg a kérdező, akkor a válaszoló csak tippelni tud.

Azt még most sem írtad meg, hogy visszavágtad-e az ágakat. Feltételezem, nem, ami totál dilettáns dolog.

Meg azt is feltételezem, hogy nem ástad ki az összes gyökeret a környező 30 m3 földből, ahol elhelyezkedtek, hanem levágtad. Ha csak egy fél méteres átmérőt ástál ki a gyökerekből, az azt jelenti, hogy a gyökerek 2 %-a megmaradt a növénynek, a többi 98 % meg levágódott, és ottmaradt az eredeti helyén.


Ha tévedek, írd meg. De ha nem írod meg, akkor csak feltételezésekre tudok hagyatkozni.

2018. máj. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos megfázott,megfagyott,mint ahogy az enyém is.

Télre be kell takarni.Az enyém már kb 10. telet volt kint takarás nélkül,és most ez a márciusi tél elvitte .

Még a 20 éves füge fámon is alig van rügy .

2018. máj. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!