Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet a baja a fokföldi...

Mi lehet a baja a fokföldi ibolyámnak?

Figyelt kérdés

Sok fokföldi ibolyám van, de páron mégis tapasztalni szoktam az alábbi tüneteket, és nem tudom mi lehet ez, illetve mit tudnék ellene tenni:

- elsárgulnak a középső levelek

- virágokat hoz ugyan, de nem nyílnak ki, hanem még az elején lehullatja őket

- a külső levelek pedig megnyúlnak a középső levelekhez képest (nagyon)


Ha valaki tudná, hogy mitől van ez és tudna segíteni is benne, azt nagyon megköszönném!


2018. máj. 13. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez úgy néz ki, mint egy erős tápanyaghiány, vagy félretápozás. (Nem írtál semmit a tartási körülményekről.)

Ha erről nem lehet szó, akkor meg kellene pár fotó, hátha az segítene a probléma azonosításában.

2018. máj. 14. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy összefügg ezzel, de ezt szokták javasolni, hogy langyos vízzel kell locsolni, a hideget nem szereti.
2018. máj. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A tápanyag összetételére is mindig ügyelünk, a többi fokföldi is ugyanebben az összetételben/mennyiségben kapja, azoknak még sincs semmi baja. Félig napsütötte helyen tartjuk őket, közepes páratartalom mellett, nincsenek huzatban sem. Képet töltöttem fel róla, a linket elküldtem üzenetben, itt kommentben nem engedélyezte.


A víz hőmérséklete sem hinném, hogy probléma lenne, mert kiengedjük a vizet és állni is hagyjuk a klórtartalom miatt.

2018. máj. 14. 22:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez a feltöltő oldal problémás, azért van letiltva, nagyon helyesen. Imgur vagy Kephost a megfelelő oldal.


Gondolkodtam atkán, de az hirtelenebbül elszaporodik, itt a belső levélcsoport külső része meg egészen szabályos, és már egészen régi.


Jobb ötletem nincs továbbra sem, mint a tápanyagprobléma. Hirtelen jelentkezett a gond, tehát talán egy alkalommal nagyon sok lett ráöntve.

A többi se néz ki tökéletesen szerintem.

Mit kapnak, és mennyi időnként?

2018. máj. 15. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!