Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűnyesedék a múltkor lett...

Fűnyesedék a múltkor lett levágva, de vízben áll. Felhasználható ez a víz a növényekre?

Figyelt kérdés

Hirtelen jött a zápor, és pont a beton egy olyan lejtős részén van, ahol megállt a víz. Na nem teljesen van persze vízben, csak nagyon megszívta magát a kupac.

És közben mér eleve kezdett a fű összefülledni.

Ha kinyomkodom belőle, ezt a mély zöld kissé trágyaszagú nedvet, akkor (esetleg hígítva?) öntözhetem a zöldségekre a kertben? Vajon jót tesz nekik vagy éppen ellenkezőleg?


Mindig beszélnek valami "fejtrágyázásról", meg lombtrágyázásról", nem igazán tudom mik ezek. De a kertünk talaja úgy gondolom igen tápanyagszegény, esetleg nem javítana ez valamit rajta?

Úgy tudom sok nitrogén van a fűben, talán ez a kioldódó lötyi is jó lehet???


Magát a füvet nem akarom a talajba dolgozni, sem komposztra tenni, mert sok benne a fűmag és egy része gaz, azok magja is benne van... Viszont a levet át tudom szűrni...



Vélemények?

Megerősítés vagy lebeszélés?

Megköszönném a hozzáértők segítségét!


2018. máj. 17. 09:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Túlságosan sok hasznod nem lesz belőle, azon kívül, hogy időt pocsékolsz.

A Nitrogént a víz nem igazán oldja és a növény nem tudja minden állapotában hasznosítani. Ha sokáig levegőn van, akkor úgy is elillan.

A fej-és lombtrágya az más, azt ne keverd ide, inkább olvass utána.

Szóval ha gondolod elöntözheted, de sokkal időtakarékosabb a slagból locsolni.

2018. máj. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De pl azt is szokták mondani, hogy akinek fűnyesedéke van (mármint mag és gazmentes gyepről), az tegye akár a fák, akár más növények töve köré... Merthogy azon kívül, hogy talajtakaró, sok tápanyag kerül a talajba, ha azon keresztül folyik az öntözővíz a növényhez, és itt a nitrogént szoktán emlegetni. Akkor ebből se lenne iga semmi?
2018. máj. 18. 09:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez igaz, mivel a fű elkezd bomlani. A te esetedben ez nem történik meg pár nap alatt. Ha például a fűnyesedéket te ősszel, miután minden növény kikerült a földből te bedolgozod, akkor zöldtrágyaként használható. De az is csak frissen vágott fűvel működik, mivel a szárítással ugyanúgy eltűnnek a tápanyagok.
2018. máj. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én mindenhol fűnyesedékkel mulcsozok - a veteményesben, a fák alatt, stb.

Szerintem ártani biztos, hogy nem ártasz vele, bár nem fog helyettesíteni egy 10 napig áztatott csalánlé trágyalevet, az biztos.

2018. máj. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Félretéve a konkrét kérdésemet és annak a fűvel áztatott víznek a felhasználását, még szívesen olvasnék a témában, ha bárkinek van tapasztalata a fű/fűnyesedék felhasználásával kapcsolatban!

(Merthogy a jövőben is fog még ilyenem keletkezni... :) És egyre jobban gondolkodom az értelmesebb felhasználásán...

Nekem egyedül csak az a gondom, hogy a fele gaz, és nem tudom különválogatva nyírni. Gyommagokkal pedig nem akarom egy az egyben a veteményeskertbe dolgozni...

Olyat mondjuk tudok, hogy a gyommentes fűből vagy a még magot nem hozott gazból külön tépek kézzel nagyobb mennyiségeket....)

2018. máj. 21. 10:22
 6/9 A kérdező kommentje:

"akkor zöldtrágyaként használható. De az is csak frissen vágott fűvel működik, mivel a szárítással ugyanúgy eltűnnek a tápanyagok"


Mármint lenyírás után beásom?

Erről az jutott eszembe, hogy pár éve, mikor elkezdtem kertészkedni, és felástam az akkor még füves talajt egy ősszel, és több hónappal később, tavasszal újra ástam.... Akkorra még egyáltalán nem bomlott le a beásott fű, és sok még teljesen szép zöld színű volt...


Biztos jó, ha úgy frissen van az ilyesmi beásva?


Nem jobb külön komposztálni???


Csak kérdezem... Okosítsatok ki!!! :)

2018. máj. 21. 10:28
 7/9 A kérdező kommentje:

" nem fog helyettesíteni egy 10 napig áztatott csalánlé trágyalevet"


Jó ezt gondolom. És egyébként mit lehetne tenni, hogy esetleg megközelítse a 10 napig áztatott csalánlé hatékonyságát?

2018. máj. 21. 10:29
 8/9 anonim ***** válasza:

A zöldtrágyának pont az a lényege, hogy zölden, még még magképzés előtt valamikor a földbe dolgozzuk.


A lényeg az, hogy ha beáztatod a nyesedéket vízbe (hosszabb időre), akkor több értelme van, mintha a ráesett esővizet akarod felszedni.

Vannak különböző leírások ha rákeresel, hogy hogyan kell. De inkább gyógynövényeket szoktak beáztatni. Ezekről is vannak leírások, könyvek, hogy melyik mire való.

Én a helyedben komposztot csinálnék a nyesedékből. Ha a magok zavarnak, akkor sűrűbben kell nyírni a területet magképzés előtt.

2018. máj. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem lehet olyan gyakran vágni, hogy ne legyen magos. A gazok nagyon alkalmazkodtak a nyíráshoz, és már nagyon pici, alacsony korukban termést hoznak.... Ma épp egy pipacsot figyeltem meg, hogy még alig volt 15 cent magas, de már elvirágzott! Mint egy minipipacs... és a többi hasonlóképp...
2018. máj. 24. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!