Kezdőoldal » Otthon » Kert » Új 2 ütemű fűkaszához milyen...

Új 2 ütemű fűkaszához milyen 2T olajat használjak?

Figyelt kérdés

Vettem egy Sparta 440T fűkaszát, amit szeretnék hosszútávon használni. Olvasom erre-arra, hogy szintetikus-félszintetikus-ásványi olajok vannak a benzinhez. A szomszédom esküszik a Stihl HP 2T olajra, a sógorom a Husqvarna LS+ olajra, a munkatársam bármelyik "csak szintetikus" olajra.

Én meg nem értek egyikhez sem, csak azt szeretném, hogy a gépem sokáig "éljen".



2018. máj. 19. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
5 éve használom a stihl-t kínai gagyi géphez, igaz az ajánlott 1:50 helyett 1:40 re keverem a benzint. sztem jó
2018. máj. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Bármelyik olaját is használod a 2 nagynak, akkor azzal jót teszel a gépednek.


Sokan mondják, hogy a két nagy márkához hasonló olajokat lehet venni olcsóbban is, mert ők nyilván túlárazzák a sajátjaikat.


Én Stihlhez Stihl, Husqvarnahoz pedig Husqvarna olajat használok. Megszokásból. Sokat nem mennek a gépek, 2 év alatt fogy el 1-1 liter olaj, lehet sokat mondtam. Természetesen én is 1:40 keverékkel járatom a gépeket.

2018. máj. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kiváló a választásod a géppel kapcsolatban.

A szomszédnak csak részben van igaza.Ez a Stihl ásványi olaj már régen volt korszerű.Akkor még nem ismerték a rész és a későbbi full szintetikusokat.Na ez még veri a rosszabb minőségű mai fullosokat bizonyos szempontból.Kielégítőbb a kenése a nagy fordulatú gépeknek,de kormol,kokszol.Ez a HP olaj.A

A Husqurna LS + egy mérsékelt káros anyag kibocsájtású és már jobb kenő olaj.Ez már jóval jobb kenés szempontjából is.

Megint később a Stihl és Husqarna olaj beszállítói kifejlesztették a dobozon is jelölve az XP full szintetikusok közt is kiváló olajat.Na ezek közül valamelyik,vagy minimum ilyen minőségű való a te gépedhez is.Ezek valamelyikével sokáig menni fog.

Ne tévesszen meg senkit a dobozon jelölt 1:50 keverési arány.Ez azt jelenti,hogy az olaj és csak az olaj ennél az aránynál még eltudja látni a kenést.A géphez viszont kimondottan a gépkönyvben leírt arányt kell alkalmazni.Lefelé lehet menni,de felfelé nem.

Én ezért,ha a gépkönyv 1:50-es keveréket kér,akkor is 1:40-est ajánlok,mert az 1:50 keverék az olaj kenésének a felső határa és már elégé feszegeti ezt a határt és a gépnek is jobb ha picivel olajosabb.A többinél nem kevertetek olajban dúsabbat.

Kiváló minőségű szintetikus olaj márka van a 2T-hez olcsóbban, 3 500-tól is már.

2018. máj. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ma kicsomagoltam és összeraktam a gépet. A dobozban Prosint 2T Oleo-Mac olaj volt mellékelve. Gondolom ez a gyári ajánlás.

Ez jó minőségű olaj? Mert ha igen, akkor hosszútávra is ilyet szerzek be a géphez.

Ha nem, akkor milyet?

Köszönöm a segítségeke.

2018. máj. 20. 12:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez a stihl meg husqvarna olaj meg satöbbi mind hülyítés!Van ásványi alapú olaj ami nagyon szar és van a félszintetikus olaj ami már majdnem olyan jó mint a fullszintetikus!Egyszerűen csak be kell menni egy motoros boltba és megvenni a majdnem legolcsóbb fullszintetikus 2t olajat!Ez kb. fele annyiba kerül vagy még kevesebbe mint a stihl vagy husqvarna olaj ami állítólagosan egy-egy gép motorjához lett speciálisan kifejlesztve!Ez egy nagy marhaság!Lehúzás!
2018. máj. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2018. máj. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A HARDTOIL olaj mennyire megbízható?
2018. máj. 27. 21:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nagyüzemi szinten használom a gépeket. A legolcsóbb pl. Favorit olajat rakok a gépekbe, 10 literhez 2 decit. Már 3-4 éve mennek gond nélkül. Mármint motorprobléma nélkül.
2018. jún. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Freed Master válasza:

8.

A favoritot régen én is használtam.

A gyertyát naponta 3szor köpte be, a kipufogón fröcsögött ki az olaj, nem bírta elégetni.

És elég gyakran kellett dugózni gyűrűzni a gépet 1/40 arányban használtam.

Szerintem a világ egyik legsz..rabb olaja a favorit.

Persze lehet a te tapasztalatod más, csak a salyát példámat írtam le.

2020. máj. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!