Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyibe kerül 10 méter...

Mennyibe kerül 10 méter kerítés (hullámpala) felszerelése már meglévő alacsonyabb kerítésre?

Figyelt kérdés
Kb. ár is jó nem fontos pontos ár! Ha érdekes a megye, akkor Nógrád megye.
2010. jún. 15. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt magad is meg tudod csinálni, ha nem bízol magadban, hívd át egy haverodat segíteni. A palatáblákat egy hullám átfedéssel illeszd a meglévő kerítéshez és az oszlopokra fúrva, csavarozva (széles alátéttel!!!), az oszlopok közötti illesztésnél lyukasztva, drótózva rögzítsd. A drótozott részeken igyekezz legalább az előző drótkerítés feszítőhuzalához is hozzádrótozni, így kellően stabil lesz. Persze a leírtak feltétele, hogy az eredeti, alapul szolgáló kerítés oszlopai erősek, stabilak, nem túl ritkák, a feszítőhuzalok pedig kellően feszesek legyenek. Ha az oszlopok között nagy a távolság, vagy a régi feszítőhuzal nem tart rendesen, akkor érdemes az oszlopok közé vízszintesen szögvasat hegeszteni és ehhez is rögzíteni a palákat.
2010. jún. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csak a felszerelés nem egy nagy munka. Még ilyet konkrétan nem csináltam, de szerintem nem tart tovább 1-2 óránál. Ha én csinálnám pénzért, nem lenne képem pár ezer Ft-nál többet elkérni érte.

Bár az előzőnek igaza van, attól is függ, hogy milyen az alap, amire föl kell tenni.

2010. jún. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon rendesek vagytok és azt hiszem én írtam nem pontosítottam. A meglevő kerítés azt jelenti, hogy az egy pala kerítés (erős, stabil), ezt a már meglevő (130cm) pala kerítése szeretném magasítani úgy 190 cm-re. Amúgy az árral kapcsolatosan meg az érdekelne , hogy mennyit kérhetnek el ezért a munkáért rendes szakemberek. A hossza 10 méter.
2010. júl. 10. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!