Kezdőoldal » Otthon » Kert » 5,2 LE Strauss fűkaszán,...

5,2 LE Strauss fűkaszán, hogyan lehet fejet cserélni?

Figyelt kérdés

2018. jún. 8. 07:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Damilfejet?

Nem mondod, hogy még soha nem vetted le?

Fejre fordítod a gépet, hogy a damilfej felfelé álljon.

A damilfej alatt látsz egy kerek (a szöghajtáson lévő) idomot, amin van egy lyuk.

Ebbe a lyukba beledugsz egy csavarhúzót, vagy imbuszkulcsot, vagy ha kaptál a géphez egy erre szolgáló pöcköt, akkor azt. A fejet addig forgatod, ameddig a szerszám hegyével meg nem találod azt a másik lyukat, amibe ha beletalál, akkor a fej nem fordul el.

(Így leírva hülyén hangzik, de ha megnézed, akkor nagyon könnyű lesz megtalálni, és így fixálni a damilfejet.)

Ha ez megtörtént, akkor a fejet megfogod két kézzel, és jobbra forgatva letekered. (Balmenetes, tehát úgy fog lazulni, ahogy egy üdítőskupakot megszorítanál.)

2018. jún. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Eddig még csak kétszer használtam, de mostmár a bozotvágót is be kell vessem. Gondoltam, hogy az lesz a mód, csak valamiért nekem nem akad be... Lehet, hogy rövid volt a csavarhúzó? Zsírozni is úgy / ott kell valahol a szögfejet?

2018. jún. 11. 08:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Na, kerestem neked egy képet.

[link]

Ott van a lyuk a fényes részen, amiről szó van. Alatta, kicsit jobbra meg a sárga részen a másik, amibe szintén bele kell találnod a forgatásnál, hogy ne forogjon el. (Itt a képen nincs ráhúzva az anya, azért van lentebb a sárga.)

A külső lyuk felett meg ott az imbuszcsavar, amit a szöghajtás zsírzásához ki kell tekerni.

2018. jún. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a kimerítő választ!
2018. jún. 13. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!