Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ballagásomra kaptam szerencse...

Asdasd6 kérdése:

Ballagásomra kaptam szerencse bambuszt hogy nem fog elpusztulni?

Figyelt kérdés
Vízbe raktam elkezdett gyökerezni és hajtani is. Továbbra is hagyjam vizbe vagy ültessem el? Ha elültetem milyen gyakran locsoljam?

2018. jún. 11. 06:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha virágost kérdezel az azt fogja mondani,hogy ne ültesd el.Aki rájuk hallgatott az megszívta,mert 2 hónapon belül elpusztultak nekik,elrohadt a vízben.Gyökereztetés alatt a vizet ne cseréld,csak pótold az elpárolgót.

Én ,mikor már nagy,fejlett gyökeret engedett,akkor általános virágföldbe ültettem 25cm átmérőjű 25cm magasságú műanyag kaspóba, már 4 éve és köszöni szépen ,kiválóan érzi magát.Az ültetéskor kell csak beiszapolni alaposan,majd két hetente locsolni.A földje ne száradjon ki,csak az a lényeg.

A napos helyet nem bírja,mert megsárgul.Az árnyékos helyet szereti,bent a lakásban is.A lényeg,hogy tűző napfény ne érje az ablakon keresztül sem,de legyen világos helyen.Télen már teheted az ablakhoz is.

2018. jún. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ültesd el.

Ez nem bambusz, hanem egy dracénaféle (Dracaena sanderana).

Az első hetekben tartsd nagyjából nedvesen, utána már csak akkor öntözd bőségesen, ha száraz a földje. Azaz, nyáron kb. 5-7 naponta, télen 7-10 naponta, a cserép méretétől függően.

Ha 1-2 naponta ránézel, akkor nem fogod kiszárítani, mert kiszáradás előtt napokig fonnyadt lesz a levele, tehát lesz időd megöntözni, és utána jobban odafigyelni.

2018. jún. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt kihagytam, hogy a túl nagy cserép nem jó, mert könnyű benne agyonöntözni, ha nincs virágos tapasztalatod.

Most elsőre egy 10-es, esetleg 12-es cserép elég lesz, aztán ha beindul, lehet fokozatosan nagyobba ültetni.

2018. jún. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen,kis cserép,nem túllicsolás,bár hozzáteszem,hogy nekünk elvegetált évekig,de nem nőtt. A fiam fősulis éveit végigkísérte,a mesterképzést már nem. Kétségbe is estünk :)
2018. jún. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!