Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kivàgtam egy 20m-es fenyőfàt....

Kivàgtam egy 20m-es fenyőfàt. Meddig él még a gyökete? A hàzhoz közel van. A gyökér felnyomhatja még az alapot vagy a jàrdát kivàgàs után?

Figyelt kérdés

#veszélyes fa #ivàgás
2018. jún. 13. 21:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem,utána már nem nyom semmit.

Viszont talajtól függően 10~20 évig is elvan a tuskó,gyantás,nehezen korhad el.

Nekünk a negyven éves,9 éve kivágott fenyő tuskója még meg van.Egy nagy dézsában leander van rátéve.

A talaj fölött kb.30 centire lett elvágva.

2018. jún. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Így van, nem fog tovább fejlődni. Majd le fog szállni pár év után a járda, ahogy kikorhad alóla a gyökér.


Én pár éve decemberben vágtam ki az egyik teljesen egészséges, csak a házat veszélyeztető nagy fenyőmet, aztán a következő ősszel már tele volt taplógombával a tönk, pedig én is azt hittem, hogy beletelik 5 évbe legalább. Szerintem még néhány év, és végeznek. (A föld feletti része sokkal tovább megmarad, mint a nedves környezetben lévő gyökerek.)

2018. jún. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!