Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyire kulonbozik a fekete...

Mennyire kulonbozik a fekete ribizli ize a piros ribizlietol?

Figyelt kérdés
Nekem a piros ribizli ize eleg savanyunak tunik.
2018. jún. 20. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon!

Teljesen más, sokkal "vadabb" az íze! Ha "elég" savanyú akkor az még éretlen is lehet.

2018. jún. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A fekete az teljesen más. Nem savanyú, nem kimondottan édes, olyan egyedi íze van. Mikor nincs teljesen megérve, kissé fanyar, éretten viszont más, nem tudnám leírni. Kinek bejön, kinek nem. Nem tudnám leírni, én kedvelem mindenesetre. Magas viszont a C vitamin tartalma, a levele pedig jó teának, rengeteg az antioxidáns tartalma, kiváló gyógygyümölcs. A bogyón a virág maradvány viszonylag nagy, ha zavar, akkor mindig lehet csipkedni. Ha az édes fele hajlasz, akkor a fehér az édesebb, azzal próbálkozzál.
2018. jún. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon más.

A piros ribizli olyan "ébresztően" savanykás, mint mondjuk a meggy.

A fekete ribizli nem édes és nem is savanyú. Van egy jellegzetes, kicsit talán kesernyésnek nevezhető (de semmiképp sem keserű) íze. Gyógyszer alapanyagnak használják, nyilván a benne levő alkaloidák adják ezt az ízt.

2018. jún. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon más. A fekete ribizli jellegzetes ízű, én nem szeretem.

A piros ribizli savanykás, de azért édes is, rendes gyümölcsíze van, nem olyan jellegzetes, mint a feketének.


A ribizli a legsavanyúbb hazai gyümölcs, amit ismerek. A legtöbb meggy pl. erősen édes, a ribizli csak kicsit. De meg kell érnie, különben rém savanyú. De ma ettem és édes volt a maga kis savanykás módján :)

2018. jún. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat.
2018. jún. 21. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!