Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor és hogyan kell átültetni...

Mikor és hogyan kell átültetni az Orchideákat?

Figyelt kérdés

Kaptam 3 Orchideát ballagásra. Az öntözésük az megy. De valahol olvastam még régebben hogy a bolti orchideákat át kell ültetni mert van az aljába valami moha ami nagy korában már nem tesz jót nekik és azt ki kell szedni.

Ha ez hülyeség is az a baj hogy az egyik orchidea földje enyhén penészes. Várjam meg míg elvirágoznak? Vagy inkább most ültessem őket át?


2018. jún. 21. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Tőzeg közé szokták tenni nem földbe. Milyen fajta lehet ez?

Ha penészes a föl akkor túl nedves. Ha besárgul a levele, akkor át kell ültetni szárazabba.

2018. jún. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tudom hogy tőzegbe kell ültetni.

Még nem is csináltam velük semmit tehát ott locsolhatták túl őket ahol vették nekem.

2018. jún. 21. 18:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak végső esetben kell átültetni őket, amikor már elborul a cserép, mert annyira tele van, de addig évek telhetnek el.
2018. jún. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
2 évente kell átültetni őket ezt tudom. De mivel bolti nem tudom mikor kell átültetni hisz nem tudom hány éves lehet.
2018. jún. 21. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!