Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért kanalasodik a szőlő levele?

Miért kanalasodik a szőlő levele?

Figyelt kérdés
Nemrég konténeresen rendelt Kismis vavilon magnélküli rezisztens csemegeszőlő idősebb levelei kanalasodnak, a levél fonáka irányába behajlik a szélük. a fiatal levelek nem kanalasodnak. Böngészésem során nem találtam hasonló tüneteket. Mi okozhatja ezt? A válaszokat előre is köszönöm!

2018. jún. 25. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem vagy tápanyaghiány, vagy valami élettani dolog, pl. kiszáradás a konténerben. Szóval nem kell megijedni, a végleges helyén nem lesz ilyen gond. (Hacsak nem az ottani talajjal van valami komoly probléma.)
2018. jún. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem említeni, bogy a végleges helyén van. Ott történt ez meg, naponta volt öntözve.(lehet ez a baj?)Attól tartok nem-e levélsodródás vírus. Eleinte semmi baja nem volt, egyszer csak elkezdtek görbülni a régi levelek. Az új hajtás még nem.
2018. jún. 28. 16:26
 3/4 anonim ***** válasza:

A naponkénti öntözés semmiképpen nem hasznos, még forró, aszályos időben sem, nem még mostanában, amikor hűvös van és minden héten esik legalább egyszer. A gyökerek nem bírják hosszú távon, és a gyökérszőrök pusztulása tápanyagfelvételi gondokat okoz. (A problémák fele az öreg leveleken jelentkezik előbb, és sokféle hiánynál kanalasodás is jelentkezhet.)

De mint írtam, lehet valami élettani dolog is, valami behatás, ami korábban érte az akkor meglévő leveleket, és most jött elő a probléma, ahogy öregszenek.

Vírus nem valószínű, ha bolti oltvány.


Nekem is van egy konténeres, saját oltvány, ami az edényben olyan gyengén fejlődött, hogy nem mertem kitenni a többivel. Az áprilisi kiültetés óta 3 alkalommal öntöztem meg, és elég jól néz ki.

2018. jún. 29. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hasznos volt! :)
2018. júl. 1. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!