Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit érdemes ilyenkor a kertbe...

Mit érdemes ilyenkor a kertbe ültetni árviz után?

Figyelt kérdés
2010. jún. 17. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
rizst
2010. jún. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi.Úgygondoltam,hogy a viz visszahúzódott,a föld kiszáradt,felrotációznánk és egy pár dolog még megteremne az őszig.pl.paradicsom,paprika.Más ötlet?
2010. jún. 17. 17:29
 3/8 A kérdező kommentje:
Ép a borsót és epret készültem leszedni,amikor reggel elöntötte a kertünket(is)kb.1 méteres viz.2 hét után végre vizmentes az udvar és kert.Szomorú látvány a csupasz kert,ahol az évi zöldségünket megtermeltem, a gyerekek teli szájjal ehették a friss epret,borsót,sárgarépát stb.Ez most odaveszett...Nem akarok rizst termelni...
2010. jún. 17. 17:33
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Érdemes még zöldséget (mást nem a zöldjéért), ugyanezért zellert.

A gyorsan növő fajtákat keresd, szerintem még vethetsz borsót, epret, kelkáposztát. Hátha...

Sajnálom, ami veletek történt, de a kertnél lehetett volna nagyobb károtok is. :(

2010. jún. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A lakás belsején kivűl minden elúszott,pincében kazánok,bojler stb.Katonák,rendőrök,ismerősök állandó meregetésének(gát egyi oldaláról a másikra vissza) hála hogy csak ennyi.Bár a házba most jön itt-ott fel a viz,mert a pince falán keresztül felszivta.

Köszönöm az ötletet,holnap a piacon kezdek...

2010. jún. 17. 20:32
 6/8 anonim ***** válasza:

azért egyre vigyázz


nemtudom melyik település,de sok helyen a szennyviz keveredett az árvizzel,az beivodott a talajba,szennyezve azt...

sok helyen tanácsolták azt,hogy az ilyen helyen termett zöldségeket gyümölcsöket inkább ne együk meg,a talajból az összes szennyeződést felszivják...


egy szintén árvizes válaszadó

2010. jún. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Felrotációztuk a kertet,klórmésszel beszórtuk,és vettem plalántákat,holnap zöldbabot,hagymafélét szeretnék vetni.Én azt gondolom hogy amit a viz ért,azt nem lehet megenni,de ha kiszáradt a föld és utána ültetünk,az nem fertőződik.tulajdonképpen tavasszal is szoktak trágyát szórni,majd vetni.Nem jól gondolom?
2010. jún. 18. 20:51
 8/8 A kérdező kommentje:
2010. jún. 18. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!