Kezdőoldal » Otthon » Kert » A házamban amit vettem van...

A házamban amit vettem van egy ásott kutam, ami 20 méter mély és sok víz van benne. Eléggé tiszta. Végig kútgyűrűzve. Belehet vezetni a vizet belőle valahogy a házba? Hogy arról menjen pl a fürdés, mosás és ilyenek?

Figyelt kérdés
2018. aug. 4. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Igen ezt meglehet oldani,csak egy jó villanyszerelő kell hozzá,na meg vizes.

Mindenképp csőszivattyut szabad csak bele tenni,a kút érdekében .

2018. aug. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%
Nem fog állandó vizet adni. Nem olyan mint egy fúrt kút.
2018. aug. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%

Ez nagy tévedés .A fúrt kutakra szokta ilyet állítani.

Ha egy kútban kialakultak a viz járatok,ott mindig lesz víz .Annyi víz kivétel nem lesz egyidejüleg,hogy ne pótlódna.

Ebből a kútból még öntözni is lehet .

A régi kútásó mesterek nem szoktak megállni addig,amig bő vizet nem találtak.

2018. aug. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan csak egy 4 méteres gyűrűs kutam van, de építettem közvetlenül mellé egy aknát, abba egy hidrofort, KPE csővel megcsináltam a szívóoldalt, a házban kiépítettem egy másodlagos vízrendszert, a kertben külön kertcsapot és azóta erről megy a WC, a mosógép, kertlocsolás, meg mindenféle külső mosási feladat. Ja, és télen-nyáron működik csak télen a kerti csapot vízteleníteni kell.
2018. aug. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekünk csak pár méter, nyáron alig van benne víz, de arról megy a mosógép meg a wc ha jól tudom. Én nem értek hozzá, csak leírom, hogy lehetséges. Csak figyelni kell rá nyáron, mert ha nincs elég víz, a szivattyú csak a levegőt szívja és leéghet.
2018. aug. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Tutira meg lehet oldani,mivel sokkal nagyobb pufferja van mit a fúrott kútnak
2019. febr. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!