Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet-e már szüretelni a...

Lehet-e már szüretelni a golden almát?

Figyelt kérdés
Általában szeptembert írnak, de már megnőttek, és elkezdtek sárgulni. Nem szeretném elkésni a szedést, hogy akár márciusig elálljon a pincében.

2018. aug. 5. 23:24
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Lehetni lehet, csak nem érdemes, mert még távol vannak a szedési érettségtől. Ha most szeded, akkor soha nem lesznek jó ízűek.

Ami most sárgul, annak valami baja van. Vagy kukacos, vagy a nap megégette. A szeptembert meg kell várni.

Arra nem nagyon van esély, hogy márciusig elálljanak jó minőségben. A golden nem túl elállós fajta, ha nem hűtött (5 fokos) tárolóban tartod szedéstől.

2018. aug. 6. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Az előző válasszal tökéletesen egyet értek. Kiegészítésül annyit, hogy mi a lehullott gyümölcsből kompótot főzünk, ami fagyasztóban tárolható.
2018. aug. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tavaly sikerült eltalálni a szedés idejét, de sajnos nem írtam fel, és fogalmam sincs mikor volt.

Kiváló minőségű volt, márciusig ettük a pincéből. Tudom, hogy nem szabad hagyni megérni a fán, mert akkor nem lesz elálló. Pincében, kamrában érő fajta.

Pár kukacos tényleg volt rajta az 5-6 permetezés ellenére, de azok lehullottak.

Elképzelhető, hogy a nap kicsit megégette, - bár eléggé árnyékos helyen van, - de azok az almák inkább kissé pirosodtak, a többség azonban halványan sárgulni (érni) kezdett.

Nem szeretném elkésni a szedést, hogy télálló legyen.

Próbáltam, hogy mennyire könnyen válik/pattan le a kocsányáról, de nekem ez határeset, nem tudom eldönteni.

2018. aug. 6. 11:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Minden év más, más az érési idő.

Az idén van ami hamarabb érik 1-2 héttel is.

Alapvető az érettségi szín. Zöldből megy át világosodásba, már lehet szedni tárolásra. A sárga már tárolásra túl érett.

Külön kell rakni, és ezt kell előbb fogyasztani.

Tömegre több termése lesz, ha két vagy három menetbe szeded. /5-7 nap/

Most még nincs fagyveszély lehet tolni betakarítást.

Sok sikert és finom almákat.

2018. aug. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tegnap szüreteltem a Goldent, de egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy nem kellett volna várni még legalább egy hetet, eléggé zöld volt, néhány hibás tűnt csak megfelelő érettségűnek.


A pirosodás az nem napégés, hanem a metaxénia jelenség, amikor a sárga almát piros fajta virágpora porozza meg, és ez visszahat a színezettségre.

2018. szept. 23. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
(Én nem értek hozzá, de kóstolj meg egy darabot, és döntsd el, hogy még vársz-e)
2018. nov. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!