Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy 67 m2 es kert felújításáná...

Nagy Evelyn kérdése:

Egy 67 m2 es kert felújításánál, gyepszőnyeg, okvetlen szükséges a méregdrága automata öntözőrendszer?

Figyelt kérdés

2018. aug. 21. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Természetesen nem szükséges okvetlenül.
2018. aug. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%

67 m2-re gondolom adtak egy 6-7 szórófejes ajánlatot, a terület alakjától függően. Ez a 7 szórófej a kutad vízhozamának és a szivattyúd teljesítményének függvényében megy naponta 20-25-30 percet. És kb 5 centi mélyen átnedvesíti a fű gyökérzónáját mind a 67 m2-en.

Na ugyanezt te nem 7 szórófejjel, hanem egy félcollos slagra szerelt egy darab szórófejjel akarod elérni, akkor 3-4 óra hosszába telik. Ha van időd és türelmed ehhez - te is csinálhatod. (Én ezek alatt a 4 órák alatt inkább megkeresem az öntözőrendszer ötszörösét. Egyet elköltök öntözőrendszerre, négyet meg a gyerekre-családra inkább. Mintsem a slag végét fogjam órákig...

[Szomszédom 10 perc alatt meg-megspriccolta gyorsan a gyepet, éppen csak elverte a port. Kérdezi tőlem, hogy az én füvem hogyan zöld, amikor ő mindennap meglocsolja, és mégis kisárgult. Átmentem egy ásóval, kivettem egy ásónyomnyi földet, és kértem, nézze meg milyen mélyen ázott át a föld. No, nem volt egy milliméter is alig. Ekkor értette meg, hogy az csak a látszat, hogy a föld teteje vizes lesz. A gyökérzóna ettől még csontszáraz marad...]

2018. aug. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Abszolút szükségtelen abban az esetben ha kánikulában képes vagy napi rendszerességgel hajnal 3 körül 1óra 20 percet öntözni tömlővel. Illetve ha a nyaralásod idejére találsz valakit aki ezt megteszi helyetted.


Miért ?


Azért mert kánikulában a fű párolgási vesztesége akár 10 mm is lehet naponta. Ez négyzetméterenként 10 liter vizet jelenthet. Kánikulában a meleg és a pára miatt kialakulhat a gyep gomba betegsége, nem a kalapos gombáról van só. Általában palánta dőléses tőrothatdásról vagy másfajta betegségről, amelynek során a fű elhal. Elindul egy pici kutyapisi szerű folt és 1 nap vagy fél nap alatt kiviszi az egész gyepszőnyeget. Nagyon sok 60-70 m2 nagyságú gyepfelületnek ez a sorsa sajnos. Mert ez az a felület amit az emberek még talán kellő vízmennyiséggel el is látnak vízzel naponta, csak nem tudják ezt az ideális időszakban megtenni sajnos.

Amikor elindul a gomba összekeverik a száradással, még több vizet adnak neki amitől a gomba még gyorsabban terjed.


Összefoglalva nem szükséges, azonban mindenképpen érdemes, mert időt spórol és a megfelelő öntözési időpont miatt csökkenti a betegségek kockázatát.

2018. szept. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!