Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hülyeség így fát ültetni?

Hülyeség így fát ültetni?

Figyelt kérdés
Nem olyan széles a kertem, viszont egy platánfát nagyon szeretnék beültetni, amit nem hagynék meg megnőni, hanem amikor ilyen 10-15-20 méter magas kivágatnám, de ugyanakkor már amikor a fa elér egy kb. 5-6 méteres magasságot, akkor már ültetném a következőt, tehát egyfajta "körforgást" alakítanék ki, mindig lenne platánfám. Szerintetek? Hülyeség?
2018. szept. 8. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Igen.
2018. szept. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Lenne szíved elültetni egy fát tudván, hogy meg fog nőni nagyra és csak ezért ki fogod vágni?! Hát nekem nem. Ültess mást.
2018. szept. 9. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Egyébként sok településen a kerten belüli fa kivágás is engedélyköteles, és nem nagyon adják ki az engedélyt a fák védelme miatt.
2018. szept. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Rengeteg gyönyörű fa van, aminek a mérete passzolna a kertedhez. Ne erőszakold meg a természetet, csak azért, mert neked az tetszik.
2018. szept. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólóhoz.

Nekem egy szomorúfüzem van olyan helyen, ahol nem fér el.

Évente visszavágom. Van belőle tüzelőm (évi pár napra).

Kivágni nagyon sajnálnám, de rengeteg munka a karbantartása, ha csak az eszemre hallgatnék kivágnám, de egy fa nem csak a logikáról szól.

Válassz kisebb fát. Mire megnő, nem lesz szíved kivágni.

2018. szept. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

láttam mát villanyvezeték alatt platánt.

rendszeresen durván csonkolják, nem is nő meg nagyra

de nem is szép

2018. szept. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Oltári nagy hülyeség. Egyáltalán mi tetszik valakinek egy platánfában? Rengeteg gyönyörű kisebb méretű díszfa van. Miért nem ültetsz olyat? Vagy aminek haszna is van, valami gyümölcsfát?
2018. szept. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amire a platán 10-15 méteres lesz, azt már a gyereked vagy az unokád fogja kivágni.
2018. szept. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"10-15 méteres lesz, azt már a gyereked vagy az unokád fogja kivágni"


Igen, ha 60 évesen ülteted.

150 év alatt megnövi a 15 métert.

2018. szept. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!