Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűnyírót, fűkaszát és láncfűré...

Fűnyírót, fűkaszát és láncfűrészt hogyan rakjam el télire? Kikel járatni az utolsó csepp benzin belőlük vagy leállítani és annyi? Nem akarom hogy valami lerakodások rontsák vagy pedig ha száraz akkor a rozsda egye. Sok félét hallottam.

Figyelt kérdés
2018. szept. 10. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Rozsda nem igen eszi. Járasd ki inkább mert bele tud rohadni a benzin. A Honda rotakapámra mondták hogy semmi esetre ne hagyjak benne benzint mert bonyolult a karbi tisztítás. Hogy miért ,azt nem tudom. A fűkaszába már sikerült belerohasztanom. Szétszedtem a karbit. Olyan volt a belseje mintbegy karóra. Szépen visszaraktam ahogy volt és vittem hozzáértőhöz. Nem mertem szétszedni. Tehát fizetős javítás volt.
2018. szept. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

4 benzines gépem van.Soha nem szoktam egyikből sem a benzint

eltávolitani,és még sem voltak inditási problémáim .

2018. szept. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hivatalosan le kellene engedni, mert a benzin, és benzin keverék elegye is károsodhat több hónap alatt.


De sokan nem csinálnak semmit, és semmi problémájuk nincs.

2018. szept. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Legalább 10 benzines gépem van, semmiből nem szoktam kijáratni a benzint télre. A Honda rotamotorból ugyanúgy nem járattam még ki egyszer sem a 15 év alatt, mint a 40-valahány éves Robiból az utóbbi évtizedben, vagy a modern gépekből. Se a tiszta benzint, se a keveréket. Tavasszal beindítom, és mennek.

30-40 éve a benzin még olyan adalékot tartalmazott, amitől pár hónap alatt tönkrement. Amikor még a kutakon lehetett 40-es keverékbenzint venni, akkor az abban lévő adalék meg összesűrűsödött, és a porlasztóból csak nitrohígítóval lehetett kiszedni. De ezek az idők már elmúltak. Ha rendes benzint veszel, és nem valami bóvli ásványi olajat teszel a keverékekbe, akkor nem lesz semmi bajuk pár hónap alatt.

2018. szept. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A mai benzinek 4-10% bioetanolt tartalmaznak ezért tárolás során bomlik, víz válik ki és savas kémiai folyamatokat indítanak el. Vannak olyan 2T kenőanyagok amik tartalmaznak üzemanyag stabilizátort de célszerű inkább teljesen leengedni a benzint ősszel ami tulajdonképpen elegendő is.
2019. máj. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi
2019. máj. 20. 22:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Kijáratás az általános,de bevált módszer az indítgatás-járatás x időközönként én ezt tartom jobbnak de van gépem amit kijáratok.Láncfűrésznél jártam úgy,hogy kijáratott gépnek 8 hónap után ropogósra száradt a gumis membránja.Rotakapám meg fémtankos és elkezdett rozsdásodni belül.Úgyhogy újabban más megoldást választottam és eddig 2-éve bevált -üzemanyag stabilizátort keverek a benzinhez 1600-4500 ft ig bezárólag (márkafüggő) lehet kapni és 50-60l benzinhez elég.
2020. máj. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!