Kezdőoldal » Otthon » Kert » Briggs fűnyírónak álló helyébe...

Briggs fűnyírónak álló helyében motorproblémája lett?

Figyelt kérdés

Satuasztalra feltéve a gépet, hátra megdöntve visszatettem a kését miután megéleztem, ill. a bowdeneket megolajoztam csodálkozva tapasztalom, hogy az eddig első rántásra induló motor nem, hogy nem indul, de szinte visszarúg berántásnál a dugattyú, megakad a zsinór.


Gyertya nélkül prímán lehet rántani (szív és fúj, dugattyú jár, kés forog), de amint visszateszem épp, hogy csak az első menetig a gyertyát, mintha vákuum keletkezne rántásnál. Lassan ki tudom húzni a zsinórt, de rántani nem tudom, mert kiszalad a kezemből a fogantyú.


Ha netán vissza is folyt volna az olaj a karburátorba, az okozhatna ilyet?

Őrjítő, hogy álló helyében elromlott.



2018. szept. 11. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Emelésnél félre mozdulhatott,és olaj került a hengerbe .Ilyenkor csinálja ezt.Ki a gyertyát,és meg kell többször rángatni .
2018. szept. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bárcsak ennyi volna, de rángattam vagy 3x20-szor már.
2018. szept. 11. 20:27
 3/10 anonim ***** válasza:
Kap levegőt? Másra nem tudok gondolni.
2018. szept. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A szűrő tiszta, átnéztem mindent, van-e ami kell a működéshez. A gyertya is jó, de szikra biztos, hogy nincs mert rántásnál csupa benzin lesz a gyertya feje, nem száraz, vagy kormos.
2018. szept. 11. 20:56
 5/10 A kérdező kommentje:
*égés, robbanás nincs
2018. szept. 11. 20:56
 6/10 anonim ***** válasza:

Tedd tele a tankot,majd buktasd előre lendülettel.

Én mindig így inditom.Valamiért nem kapja fel a membrán a benzint .

2018. szept. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem az a kérdező gondja, hogy nem indul, hanem hogy nem lehet kirántani a zsinórt indításkor, csak ha kiszedi a gyertyát (levegőt ad neki).

Talán a szelep van megszorulva, de nem tudom, mitől lehetséges ez.

2018. szept. 12. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A gyertya és a szelep még köszönő viszonyban sincsenek egymással ez esetben .
2018. szept. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nyomás keletkezik az égéstérben, a levegő sűrűsödik, majd mikor nincs tovább pukkan egyet, (ha nem fogom erővel) kitépve a kezemből a berántókart, mintha visszarúgna.
2018. szept. 12. 16:20
 10/10 A kérdező kommentje:
Közben megoldódott a fűnyíróproblémám. Megbillegtettem a gépet hátra-vízszintbe, ill egyik kezemben a berántókarral, másikban egy csavarhúzóval a dugattyút megmozgattam (kínomban) és láss csodát, ezt követően úgy beindult, mint ezelőtt. Murphy...
2018. szept. 12. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!