Kezdőoldal » Otthon » Kert » Sok növényvédő szer dózisa...

Sok növényvédő szer dózisa úgy van megadva, hogy kg/ha, vagy l/ha. Ezeket a dózisokat hogyan kell átszámítani, hogy mondjuk 10 l vízhez hány gramm-, vagy milliliter szer szükséges?

Figyelt kérdés

2018. szept. 13. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Biztos hogy meg van adva a hígítási arány is.
2018. szept. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon ritka az a növényvédő szer,amin kicsi kiszerelésnél ez olvasható. Erre még a "Növényvédő szerek.termésnövelő anyagok" c.könyv sem tér ki.Dózisnál l,vagy kg ot emlit/ha.

Van ahol a viz mennyisét is meghatározza,6-800 l .

Én a megadott dózist,% nak értem,10 l vízhez.

Pl. ahol 2kg írnak,azt én 2 % osnak veszem .

Nem véletlen vannak a túl adagolások.

Erre sem a környezetvédelmi,sem a mezőgazdasági minisztériumban nem figyelnek oda .

Ide is kellett volna kinevezni 1 államtitkárt,annak 2 helyettesével,aki ezért felelős .

2018. szept. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, a növényvédőszerek nagyobb részénél kis adagra vonatkozóan semmilyen információ nincs a csomagoláson.

Két eset lehetséges:

1. Mint előttem is írták, sok esetben meg van adva, hogy egy hektárra X mennyiségű szer kell, Y mennyiségű vízben. Ebből már lehet töménységet számolni. Vagy ha nincs vízmennyiség megadva hozzá, akkor mellékelt szöveges felhasználási ajánlásban is lehet leírva, hogy mennyi permetlé szükséges egy hektárra. Ha ez sincs, akkor a neten lehet keresgélni, hogy mennyi lé kiszórását ajánlja a gyártó.

2. Ha végképp nem talál semmit az ember, akkor pedig úgy kell használni, hogy egy hektárra fákhoz 1000 liter vizet, zöldségfélékhez 500 l-t számolunk a megadott szermennyiséghez, ezzel nem lehet nagyon elrontani.

2018. szept. 14. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ilyenkor az interneten (ahol a gyakorikérdések is elérhető) el kell navigálni a gyártó, vagy az engedélyező honlapjára. Vagy a gyártó a szer leírásában, vagy az engedélyező az engedélyokiratban általában kitér erre, hogy kiskertben 10 liter vízhez mennyit tegyél. (Már ha szabadon vásárolható szerről van szó.)
2018. szept. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!