Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan tudnék otthon erőspapri...

Hogyan tudnék otthon erőspaprikát termeszteni?

Figyelt kérdés
Benti körülmények között, nyáron illetve jó időben erkélyen tudom tárolni. Milyen paprika lenne a megfelelő, milyen talajba ültessem, mekkora cserép kell neki?
2018. szept. 16. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A növényt nem tárolni kell, hanem nevelni. Nem egy a kettő.

Benti körülmények között felesleges nekifogni is, de nyáron erkélyen nyugodtan tudsz paprikát termelni, ha nem északra nééz. Bármilyet, szinte. Április legvégén megveszed a palántát, vagy ha te akarod magról nevelni, akkor februárban vagy március első felében nekilátsz. (Fajtától függően, de a hosszú tenyészidejűeket, amiket már februárban kell kezdeni, így tapasztalat nélkül inkább hanyagolni kellene.)

Találd ki, hogy milyen típusút szeretnél (pl. macskap öcse, vagy almapaprika, stb.), és a növekedési erély alapján lehet cserépméretet írni. (Vagy inkább vödörméretet.)

2018. szept. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Az első mondatot külünösen, jogos volt :)
2018. szept. 16. 18:47
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen chili paprika jól nevelhető cserépben.

Ahogy növekszik időnként át kell ültetni nagyobb edénybe, szépen terem.

Nekem van három éves red habanero, és royal black chili, télen napos helyen virágot is hoz, de csak akkor terem, ha finomszőrű ecsettel beporzom. Nyáron a teraszon van.

A Royal black különösen gyönyörű növény, lilászöld levelek között lila virágok, a termése is lilás fekete, éretten sötét vörös, és nagyon jó ízű,de nem annyira csípős.

Én balkon földbe szoktam ültetni, mert ez nagyon jól tartja a nedvességet, és megfelelő tápanyagot tartalmaz. Nyáron nagyon kell figyelni, hogy ne száradjon ki a földje.

2018. szept. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nyáron nyilván az erkélyen van legjobb helye.

A fagyok beállta előtt be lehet vinni, át lehet teleltetni.

Világos helyen, lehetőleg fűtőtesttől távolabb tartva.

Tavaszra kicsit ugyan legyengül, apróbb, világosabb levelei lesznek, de kint hamar összeszedi magát, és már nyár elején értékelhető termést tudsz róla szedni

2018. szept. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!