Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ezt a fajta futónövényt...

Ezt a fajta futónövényt vissza lehet vágni? Mert eléggé burjánzik itt az ablakpárkányon, szeret itt lenni, azonban már nagyon nagyok az ágai.

Figyelt kérdés

[link]



[link]


2018. szept. 23. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, ha vízbe teszed gyökeret ereszt és elültetheted. De sokkal jobb, ha rácsra vagy kókuszháncs rúdra tekered, hatalmas limbos növényed lesz. Én sajnálom az egészséges ágait, de amúgy tényleg nő, mintha muszáj lenne :)
2018. szept. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Futónövényeket ilyen formában nem szoktak ablakpárkányon tartani, ezt a Scindapsust meg főleg nem. Nem kell visszavágni, hisz futónövény, lógasd fel inkább egy függő kaspóban, vagy tedd fel szekrény tetejére közel az ablakhoz, hadd csüngjön le szépen. Vagy fel is tekerheted egy cserépbe szúrható kerek drótra, de szerintem lógatva mutatós igazán.
2018. szept. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A 2-es vagyok, azt még elfelejtettem, hogy láthatóan sok száraz rész van rajta, szerintem napégés lehet. Jót tenne neki, ha nem kapna ennyire közvetlenül napfényt, ezért is tedd egy kicsit bentebb (20-30 centire) az ablakból.
2018. szept. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden futónövényt vissza lehet vágni, de az eljövő fűtési szezonban a feláramló száraz/meleg levegő nem tesz majd jót neki.
2018. szept. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jól írják, ezt majd akkor kell visszavágni, ha 5 méteresek lesznek a hajtásai...

Most csak el kell tenned erről az alkalmatlan helyről, egy másik világos helyre, ahol le tud lógni, vagy valamin futni. Plusz tápoldatozni, mert szerintem abból erős hiánya van.

2018. szept. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!