Kezdőoldal » Otthon » Kert » Beteg a diófánk? Már második...

Beteg a diófánk? Már második éve, fekete burokban potyognak a diók a nagy diófáról? Érdemes foglalkozni ezzel a terméssel, esetleg ledörzsölni, vagy egyszerűen kuka mint tavaly?

Figyelt kérdés

2018. szept. 24. 08:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért, milyen burokban potyogjanak? Kékben?


Tudom nem triviális de esetleg eszedbe jutott már az a megoldás, hogy feltörj egy diót és megnézd, hogy milyen a tartalma?

2018. szept. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tedd át az ezotéria rovatba, ott majd kielemzik, mit jelent ez.
2018. szept. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mos térett be a dió és a zöld burok ilyenkor fekete lesz,ha a burka nem válik le,mint az érett cseresznye az meg piros.Ez a természet rendje.

Törd fel és nézd meg.

Ha egészséges, akkor nincs gond.

Mi kesztyűben ledörzsöljük,mert több mint fele termést kidobhatnánk,mint te tavaly.

2018. szept. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Emberek, a kérdező nem hülye. Sajnos ti sem vagytok tisztában a probléma forrásával.


[link]


Permetezéssel lehet védekezni ellene. Pár éve jelent meg ez a féreg is.

2018. szept. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, a 4-es válaszoló jól írja. Ez az egyik lehetőség.

A másik az almamoly, esetleg a keleti gyümölcsmoly késői generációja, a harmadik - ami szerintem a legvalószínűbb - a baktériumos fertőzés. Pár éve az egész országban el volt terjedve, nálam is, de mostanra alig maradt belőle.

A rovarok ellen permetezéssel lehet védekezni, a baktérium ellen legfeljebb akkor, ha van növényorvos v. növényvédelmi szakmérnök haver, akitől tudsz szerezni I. kategóriás permetszert.


Amelyik szem csak nagyon későn lett ilyen, annak a belseje sötét színű, de teljességgel használható és jó ízű. Ami régebb óta ilyen, az csak tüzelni jó. Általában ami még használható, arról valamilyen mértékben leszedhető a burok.

Próbálgatással hamar rá lehet érezni, melyiket érdemes megtörni.

2018. szept. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is ilyen sokaknak a dió...

De törd fel őket...

Én próbltam, és meglepvetapasztaltam egy esetben, hogy 6-ból 5 ehető volt, és 1 is csak azért nem, mert kissé fonnyadt volt. de nem kukacos vagy egyéb. Héja sajna sötétebb, mint ahogy valaki írta előttem...

2018. szept. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!