Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit kell ősszel a kertben...

Mit kell ősszel a kertben csinálni?

Figyelt kérdés

Pár éve lakunk csak kertes házban. Pici a kert, néhány levendula, citromfű, fagyal van csak és paprika, paradicsom. Amikor idejöttünk, felástuk, mert nagyon gazos volt, bevetettük fűmaggal, de még mindig gazos és elég gyér.

Szeretném, ha jövő tavaszra szebb lenne, mit kell tennem?

Gyomirtózni nem kell? Trágyázni? Vagy még fűmagot elszórni, átgereblyézni, belocsolni?

Köszönöm, aki tud segíteni.



2018. szept. 25. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Fagyalt megmetszeni, gyomot a fű közül eltávolítani, a gyep foltos részeire fűmagot vetni. Ha letermett a paprika/paradicsom, akkor kiszedni a töveket a talajból, azt esetleg fűmaggal bevetni, mert jövőre ajánlatos a paprikát/paradicsomot más helyre tenni (esetleg magaságyásba, amit meg kell csinálni). Lehet cserjét/bokrot vagy díszfát/gyümölcsfát telepíteni, aminek a helyét előre ki lehet ásni. Gyomirtó felesleges.
2018. szept. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2018. szept. 25. 12:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért ha nagyon gyomos a fű, használhatsz gyomirtót nyugodtan, kétszikűekre valót vegyél. Gazdaboltban tudnak tanácsot adni, milyet.
2018. szept. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat.
2018. szept. 26. 14:27
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Teljesen felesleges gyomirtózni. A rendszeres nyírást csak a fűfélék bírják, minden más rövid időn belül kipusztul.
2018. szept. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
Kedves Miquel! Ezzel azért vitatkoznék. Ez így ebben a formában nettó hülyeség. Rengeteg gyomféle van, ami bizony nagyon jól tűri a rendszeres nyírást. És ez nem egy gagyi weboldalról szedett félinformáció, hanem saját tapasztalat, amit bármelyik valamirevaló, kertész végzettséggel rendelkező szakember megerősít. Például a herefélék, a szulák, de mondhatnám a pitypangot vagy a repkényt is, és a cickafarkot se hagyjuk ki. Ezek mind vígan elvannak a nyírt fűben, sőt a nyári forróságban, mikor a fű már kiszárad, ezek még akkor is zöldek! Ha valaki nem ért valamihez, az inkább maradjon csendben, ne vezesse félre a kezdőket!
2018. szept. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, köszönöm, én is ezt tapasztaltam. Én rendszeresen nyírom a füvet, locsolom, gondozom, mégis több a gaz, mint a fű.
2018. szept. 27. 12:28
 8/8 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, és a 3-as is én voltam. Nem ördögtől valók a vegyszerek, azért vannak, hogy megkönnyítsék az életünket, csak mint mindent, ésszel kell használni. Mi is évekig küszködtünk a fűben lévő gyomokkal, aztán elegünk lett és legyomirtóztuk. Azóta nincs benne semmi, ami nem odavaló, szép egyöntetű. Bátran használj permetszereket, ha más nem működik. Ne hallgass a károgókra!
2018. szept. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!