Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szomszédunk ki szeretné...

A szomszédunk ki szeretné vágatni a kerítés melletti fáját, ami a mi házunkat veszélyezteti (magas és mifelénk dől). Ilyenkor nekünk is be kell szállnunk a favágás költségeibe?

Figyelt kérdés
A szomszédunk nem mondott semmit a költségekkel kapcsolatosan. Nála egyébként nem okozna kárt, ha a fát kidöntené egy vihar, csak nálunk.

2018. okt. 2. 19:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, miért kéne? Az ő telkén van.
2018. okt. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól még az ő fája és felelőssége. Nem tartozol semmivel azért, mert megszünteti az általa okozott veszélyt. Ha jó fej akarsz lenni, segíts neki sepregetni, vagy egyszerűen köszönd meg.
2018. okt. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel sem kell részese lenni a fák kivágásának .

Nem a te dolgod ,még ha jó szomszéd is .

2018. okt. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tehát nem is kérte? Akkor meg mi a gondod?
2018. okt. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Ha a szomszéd fája rádől a házatokra, súlyos pénzeket kellene kifizetnie (neki vagy a biztosítójának).

Így valószínűleg olcsóbban kijön, ha kivágatja.

2018. okt. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Természetesen nem. Az ő faja, csak atlóg hozzatok. Esetleges baleset elkerlése veget igy jobban jar. De tüzelőnek jó lenne.
2018. okt. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

Nem a te hibád/felelősséged, hogy a szomszédban veszélyes fa van.

Az elhárítása sem a te feladatod.

2018. okt. 3. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, elég egyöntetűek voltak a válaszok - csak azért gondoltam, hogy be kellene szállnunk a fakivágás költségébe, mert nekünk lenne gond kijavíttatni a tetőt, ha rádől a fa, bármennyit fizet is a biztosító.

Egyébként én már szereztem alpinista favágót, aki meg tudná csinálni, ennyivel talán segítettem.

2018. okt. 3. 21:06
 9/10 anonim ***** válasza:
89%
Ha szeretnel benne résztvenni, es jóban vagytok, akkor rendben, hogy segitesz. De ha az ő faja rádőlne a ti tetőtökre, akkor neki kellen megtéríteni, mert nem gondoskodot a farol.
2018. okt. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%

nemkell de 1 rendes köszönöm szomszéd az mehet esetleg a melósainak 1 kv üdcsi vagy SÖR ha nem alpinista vágja..

az a legjobb húzás bizisten

2018. okt. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!