Kezdőoldal » Otthon » Kert » Husquarna 236 x-torq fél éves...

Husquarna 236 x-torq fél éves benzint kiöntsem belőle?

Figyelt kérdés

Fél éve nem ment, és van benne benzin. Kiöntsem, és tegyek bele újat? Elvileg lebomlik az olaj, ami benne van.

Egyáltalán olyan keverék kell bele, mint a magasabb fordulatszámú fűnyírókba, tehát 5l-hez 1 dl szintetikus?

Köszi!


2018. okt. 4. 13:10
 1/9 A kérdező kommentje:
Most látom a leírását, hogy van egy 2 dl-es olajtartálya. Akkor hát nem keverék kell bele... :) Milyen benyát vegyek hozzá? 95-ös megfelel? És akkor külön bele kell önteni az olajtartályba a motorolajat?
2018. okt. 4. 13:13
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a 2 dl-es olajtartály a lánckenő olaj tartálya.

A használati utasítás szerint 90es benzinnél magasabb oktánszámút kell használnod és 1:50 (2%) keveréket kell készítened.


[link]

2018. okt. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hogy az eredeti kérdésre is válaszoljak, igen, öntsd ki.


"Egyáltalán olyan keverék kell bele, mint a magasabb fordulatszámú fűnyírókba, tehát 5l-hez 1 dl szintetikus?"

Igen.

2018. okt. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. okt. 4. 15:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Csak a damilos fűnyirókba kell keverék,a hogy a láncfűrészekbe is .A legtöbbe egyforma is .

Nekem azt ajánlották vételkor,ha 3 hónapig nem használom,jobb ha kiöntöm,a bent maradottat meg kijáratom .

A lánckenő maradhat .

2018. okt. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

És ennek mi lenne a magyarázata, hogy kiönteni a benzint? Ha megy vele, akkor megy, kész. A régi benzin-dolog jópár évtizeddel előtt volt, amikor még az adalékok gyorsan tönkrementek v. kiváltak.

Én 1 év után is simán használom a gépeimben a tiszta benzint és a keveréket is. Még soha nem volt gond. Piacos gépek ugyanúgy tökéletesen mennek a régi benzinnel, mint a Honda, Jonsered, Oleo-Mac gépeim.

2018. okt. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nekem 4ütemű a fűnyiróm is és a damilosom is..nemkell bele keverék :D
2018. okt. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is olvastam valahol, ezért öntöttem ki. Azt olvastam, hogy a kenőanyag a benzinben több hónap után bomlani kezd, és ezért, szóval a "jobb félni..." elgondolás vezetett.
2018. okt. 9. 09:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Jó vezetett. Nem éri meg kockáztatni.
2018. okt. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!