Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűpótlás, jó így?

Fűpótlás, jó így?

Figyelt kérdés
Előre leszögezném, hogy nem akarok pázsitot, az se baj, ha kisebb mértékben vannak benne gazok, viszont sajnos a kertésznek, aki 5 éve füvesítette a telket, olyan fajtát választott, ami bizony a szárazságot nem tűri, s van a telekben olyan kb. 30 négyzetméteres rész, aminek a fele konkrétan kirohadt, s csak nyáron nő be valami gaz azon a részen, télen csupa sár minden. Pár hete felástam, csak attól félek, hogy füvesítek, semmi nem lesz belőle, mivel csak egy részt ástam fel, a másik fele szép zöld egyébként. Vagy ássam fel az egészet? Az viszont hatalmas munka lenne. Tehát így "szakaszban" lehet füvesíteni? Mondom nem pázsitra vágyom, csak hogy ne rohadjon ki. Mindig nyírtam egyébként, öntözve is volt, nem kevés vízszámlával. Ilyennel szórták be: [link]

2018. okt. 18. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
nem ásnám fel meghagynám hogy a természet rendbe hozza a giz-gazok előbb utóbb kipusztulnak és rendes fű nő helyette
2018. okt. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már felástam, kikapáltam a törmelékeket, el is gereblyéztem szépen, már csak a füvesítés van hátra. Csak félek, hogy semmi nem lesz belőle, mert azért maradt gazos rész, amit nem akarok bolygatni, mivel pár méterrel arrébb szép a fű.
2018. okt. 19. 23:31
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos a fű az említett helyen teljesen kirohadt, télen a gaz elpusztul, csupa sár minden, de tavaszra a fű már nem nőtt ki, csak a gaz.
2018. okt. 19. 23:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne a kert felét csinálni egyszerre? Nem tiltja a Btk.

Van olyan, hogy szárazságtűrő fűmagkeverék.

A gond az, hogy már eléggé közeleg a tél. Azért még lehet próbálkozni, de gyors léptekkel ám, és ha szerencséd lesz, és nem jön túl hamar a fagyos idő, meg nem lesz túl kemény a tél, akkor még megerősödhet a vetésed annyira, hogy kibírja a telet.

2018. okt. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Siófoki vagyok, itt általában később jön a tél. :D
2018. okt. 20. 13:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!