Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen engedély kell hozzá?...

Milyen engedély kell hozzá? (leírásban)

Figyelt kérdés
Ha pl szeretnék rotálást, kaszálást, fa kuglizást vállalni kell hozzá engedély? Hol tudom meg hirdetni?

2018. nov. 4. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:
13%

Én semmiféle vállalkozási engedélyt nem váltanák ki .

Nem az adó hivatalnak dolgozom .

Helyi lapokban meghírdetném,telefon számmal .

Manapság egyébként is gyorsan terjed ,ki végez ilyen munkákat .

2018. nov. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%

Ha legálisan akarod csinálni akkor egyéni vállalkozónak vagy kiadózónak kell lenned és ez mellé kell különböző engedélyek.

De elég sok adót kell fizetned és ha nincsen rendszeresen komoly munkáid és fix köröd ahol dolgozol rendszeresen nem éri meg, így marad a fekete munka, hogy mennyire szokták ezeket ellenőrizni azt nem tudom.


Hirdetni facebook csoportokban, helyi hirdető újságban, jó fogáson, varteán érdemes szerintem ebből az újság a fizetős a többi ingyenes.

2018. nov. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ezekre az összes hirdetési felületekre ránéznek időnként a NAV-osok. Szóval én tenném, ha feketén csinálnám.

Falun könnyen elterjed a híre, hogy ki vállal ilyesmit, városban már nem egyszerű az első időszak. Tehát kockáztatni kell, hátha nem kapnak el a hirdetés alapján.


Ha legálisan akarod, akkor nézz utána, lehetsz-e KATA-s (kisvállalkozó). Szerintem nincs akadálya.

Ha igen, akkor főállásban havi 50 E-t, mellékállásban, ha jól tudom, 25 E-t kell fizetni adónak és járuléknak. Semmi tételes elszámolásra nincs szükség.

Ennél jobban nemigen tudsz kijönni.

2018. nov. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
71%

Nem éri meg számlákkal bíbelődni ha

- bejelentett állás mellett heti 1-2 napot dolgozol

- magánemberekhez jársz, ahol "csendben" tudsz dolgozni


Akkor érdemes kiváltani a vállalkozóit (Pl. KATA, de inkább könyvelőt keress, aki segít benne neked melyik a jobb)

- nap mint nap ezt akarod csinálni mert nincs bejelentett munkahelyed

- cégekhez is eljárnál, akiknek kell a számla (általában ők lesznek a visszatérő ügyfelek)

- hirdetnéd a magadat


rotáláshoz, kaszáláshoz, fa aprításhoz nem kell különösebb engedély, de pl. egy földmunkagép kezelő OKJ elvégzésével már nem kaszáló órabért kapsz. érdemes elvégezni.

2018. nov. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!