Kezdőoldal » Otthon » Kert » Növénytársításról van jó könyv?

Növénytársításról van jó könyv?

Figyelt kérdés
Amatőr konyhakertésznek valót keresek.

2018. nov. 10. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Gertrud Franck Öngyógyító kiskert

[link]

2018. nov. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
G. Franck könyve nagyon jó! És Alwin Seifert: Kertészkedés mérgek nélkül c. könyve is alapmű a kérdéskörben. Mindkettőt csak ajánlani tudom.
2018. nov. 11. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen eleve csak amatőröknek való létezik. Aki ért hozzá, az tudja, hogy a növénytársítással való törődés megfelelő térállás esetén teljesen felesleges dolog. Csak amatőrökre jellemző, hogy egymás hegyére-hátára ültetnek mindent, nincs meg a növények térigénye, ez esetben meg hiába a növénytársítás, nem lesz rendes termés.
2018. nov. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Van egy biofüzetek könnysorozat abban van egy növénytársulásról szóló kiadás

[link]

ha érdekel több hasonló témájú szólj és megírom honnan töltöttem le

2018. nov. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Ha valaki majdnem éhen hal, akkor nem tud egy olyan asztalnál enni, ahová tettek egy tányér sz*rt?


Mert körülbelül ez van a növénytársításoknál is. Például a hagymalégy ellen, ha jól tudom a sárgarépa a jó.

Szerintem hiába utálja a hagymalégy a sárgarépa illatát, attól még rá fog repülni a hagymára, mert szüksége van rá.


Ez az egész bio dolog egy nagy átverés. A bio termékeket is permetezik, csak más szerekkel, például kénnel és rézzel. Kiderült az is, hogy ezek nehezebben bomlanak le, mint a modern vegyszerek. Akkor miről is beszélünk?

2018. nov. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ráadásul a hagymalégy meg a répalégy is keres vizuálisan, pont ezért lehet őket színcsapdával fogni. Tehát aki azt állítja, hogy az egyik a másik illatát elnyomja, és ezért nem találja meg a kártevő, az a szándékos becsapása a hozzá nem értőknek.
2018. nov. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem állította senki, hogy a növénytársítás az 100°%-os módszer. De valami alapján mégis el kell dönteni, hogy milyen sorrendbe tegyem a növényeket. Akkor miért ne lehetne a növénytársítás szabályai szerint? Én csak nagyon kicsiben kertészkedem. Itt teljesen fölösleges vegyszerezni. De valami azért mégsem árt.
2018. nov. 21. 14:51
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A sorrendet az ésszerűségnek kell megszabni, nem a babonának. A növények tulajdonságait és igényeit figyelembe véve.

Pl. a karós paradicsom meg a padlizsán is nagyra nő, tehát ne kerüljenek egymás melletti sorba. Hanem mondjuk márciusban elültetsz egy sor borsót, a két oldalán kihagysz 1-1 sort a kétféle palántának, aztán mikor kijön a borsó, akkor lesz megfelelő tér a kétféle nagy növénynek.

Vagy komolyabb helyhiány esetén egy sor hónapos retek meg egy sor fejes saláta megy egymás mellé, és május elsején a két sor közé lehet egy sor nagy növésű növényt palántálni, mert a saláta meg retek úgyis kijönnek 2 hét múlva.

Vagy pl. a paprika mellé kerüljön a hagyma, mert az nyár közepéig van csak, a paprika meg akkorra kezd rendesen bebokrosodni, tehát megint csak lesz neki tér növekedni, nem fog belenőni más növénybe.

A tökfélék kerüljenek az egésznek a szélére, a gyepes rész mellé, mert a fűvel nem tesznek nagy kárt, ha ráhajlanak, ellentétben pl. a fokhagymával.

Ha valami gyümölcsfa van a veteményeskert közelében, akkor az mellé csak valami korai termény mehet, mert a fa gyökerei miatt nyáron ott már semmi nem fog fejlődni.

Meg ilyesmikre gondoltam.

2018. nov. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ennek, amiről te beszélsz, szintén van egy külön neve. De valahol ez is a növéytársításhoz tartozik. Logikus, hogy nagy és szerteágazó növény mellé nem ültetek fény igényes apró növényt. És hasonlók.
2018. nov. 22. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!