Kezdőoldal » Otthon » Kert » Muskátlinak száradhat a levele?

Muskátlinak száradhat a levele?

Figyelt kérdés
Kezdő muskátlista vagyok,levittem a kamrába, ahol kap fényt, és 8-10 fok van télen.most száradnak a levelek. természetes ez? locsolni kell? már elég száraz a földje.

2018. nov. 19. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
29%
Igen, hetente locsold meg, vagy ahogy látszik rajta a száradás. Ha viszonylag kevés fényt kap, akkor a levelekből szedjél le, főleg ami elszáradt, hogy ne árnyékolja saját magát. Érdemes kicsit visszavágni (törni) a hajtásait, szebb lesz tavaszra, nem nyúlik fel annyira.
2018. nov. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nedvesség kell neki,de visszavágni majd tavasszal kell.

Még ha csak csonkok is maradnak,nagyon szépen ki fognak hajtani,csak el ne száradjanak .

2018. nov. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első nagyjából hülyeségeket írt.

A muskátli nagyon fényigényes, egy akármilyen kamrában ezt nem kapja meg, a levelei nagy része lemegy, ez természetes. Leszedni nem kell semmi zöldet. Amit gondol, azt majd leszárítja magának. A szárazakat, sárgákat leszedheted, nem számít, ettől függetlenül ugyanannyi fog leszáradni.

A tél folyamán, amikor egy kicsit melegebb lesz neki az idő, akkor garantáltan megnyúlt hajtásokat fog hozni. Ha most visszavágod/töröd, akkor ilyen megnyúlt hajtásokkal kellene kezdeni a jövő évet. Ezért csak tavasszal kell visszavágni, hogy a megnyúlt hajtásokat el tudd távolítani, és jó alapokkal indulhasson a szabadban.

Ha nem sok levél marad és hűvös helyen lesz, akkor csak annyi nedvességet kell adni neki, hogy ne legyen folyamatosan porszáraz a földje, különben az állandóan nedves földben kirothad. Pl. a heti öntözéstől. A szükséges mennyiséget olyan 2-4 hetenként adott nagyon kevés vízzel tudod biztosítani, ez a levelek mennyiségétől és a hőmérséklettől függ.

Ilyen hideg helyen régen a földből kiszedve, újságpapírba tekerve teleltették a szárakat, víz nélkül. Nagyapámtól hallottam, hogy régen a kertből kiszedték, egy madzaggal összekötötték őket, és az istállóban felakasztották valahová tavaszig, aztán ültetés idején leakasztották.


Az egy más dolog, hogy ha olyan a telelőhely, hogy nagyon világos van, és napos időben felmegy a hőmérséklet 15 fok fölé, akkor szépen tud fejlődni, még virágzik is. De a sötét, hűvös telelőhely csak a túlélésről szól.

2018. nov. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3 ahol tárolom, ott viszonylag világos van, van egy kis ablak,ahogy írtam, téli időszakban 8-10 celsius fok szokott lenni.
2018. nov. 20. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!